Samsung prodává nové prémiové „QLED“ TV

vydáno 22. 5. 2018 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Televizory

Tagy: Q9FN, QLED, Samsung, televizory, Tizen, vlajková loď

Prémiové televizory Samsungu pro rok 2018 jsou v USA a Evropě již v prodeji. Nové LCD modely jsou prodávány jako „QLED“ TV.

Tyto televizory navazují na loňské modely, které se ovšem neprodávaly tak, jak si výrobce představoval. Ten na to zareagoval implementací lokálního ztmavování (local dimming) ve vlajkové lodi Q9FN a snížením cen.

Řada Q7 je k dispozici v ploché (USA i Evropa) a zakřivené (jen USA) verzi. Nabízí mnoho stejných funkcí jako Q9FN včetně operačního systému Tizen s přístupem k Amazonu, HBO, Netflixu a dalším streamovacím službám. Q7 má standardní „edge LED“ (tedy LED po stranách) osvětlovací systém – stejně jako loňské modely. Existuje také řada Q8, která bude disponovat, omezeným zónovým systémem ztmavování v USA, ale standardním edge LED v Evropě.

Samsung zdůrazňuje, že všechny Q modely pro rok 2018 disponují 4K rozlišením a podporou HDR včetně vlastního formátu HDR10+, který je vyvíjen jako otevřená alternativa k Dolby Vision. Modely Q mají přímo konkurovat televizorům postaveným na technologii OLED, kde každý jednotlivý pixel dokáže generovat svoje vlastní světlo.

Kromě prémiových Q modelů Samsung uvede i komplexní portfolio modelových řad NUxx, o nichž se bližší informace dozvíme v následujících týdnech a měsících.

Zdroj: FlatpanelsHD

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Panasonic spouští prodej svých letošních LCD TV

Panasonic spouští prodej svých letošních LCD TV

Na evropských trzích jsou nově v televizi nové řady …

Sonos Beam: kompaktní soundbar s HDMI a ovládáním hlasem

Sonos Beam: kompaktní soundbar s HDMI a ovládáním hlasem | 1 komentář

Sonos uvedl zařízení s názvem Beam, tedy kompaktní …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.