Samsung odhalil zakřivený 24“ monitor se 144Hz FreeSync

vydáno 21. 8. 2016 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Monitory

Tagy: AMD FreeSync, herní monitor, Samsung C24FG80

Od té doby, co se Samsung se svými monitory zaměřil na herní segment, uplynulo už poměrně dost času. Nyní se tímto směrem vrací.

Uvedl totiž novou sérii CFG70 a současně s ní i její první model – 24palcový model s obnovovací frekvencí 144 Hz, 1ms odezvou a technologií FreeSync. Nový monitor od Samsungu nese název C24FG70 a na rozdíl od velké části jiných herních monitorů disponuje VA LCD panelem s vysokým nativním kontrastem 3000:1.

Rám monitoru je plastový a hodnota zakřivení činí 1800R. Úhlopříčka displeje je 24“ a rozlišení 1 920×1 080 pixelů, tedy Full HD. Model podporuje technologii FreeSync od AMD pro perfektní synchronizaci grafické karty a monitoru. Samozřejmě za předpokladu, že FreeSync podporuje i grafika. FreeSync funguje jak v kombinaci s HDMI, tak s DisplayPortem.

Výrobce zdůrazňuje dobu odezvy monitoru, která činí 1 ms (g2g) a jeho obnovovací frekvence činí až 144 Hz. Samsung C24FG80 taky dokáže zobrazit širokou barevnou škálu se 125% pokrytím škály sRGB. Monitor by se měl začít prodávat v říjnu za doporučenou maloobchodní cenu 449 eur (asi 12 100 Kč).

Zdroj: FlatPanelsHD

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

PlayStation 4 Pro konečně podporuje 4K u místních souborů

Dnes Sony konečně přidává důležitou schopnost …

OLED TV Sony A1 bude na evropských trzích v květnu

OLED TV Sony A1 bude na evropských trzích v květnu

Společnost Sony již v březnu oznámila svou cenovou …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.