Řada Sony VAIO E se rozrůstá o modely EC

vydáno 22. 6. 2010 | autor Sony | sekce Tiskové zprávy | téma IT a software

Tagy: ASSIST, ATI Mobility Radeon, Blu-ray, eSATA, Full HD, Intel Core, LED, notebook, Picture Motion Browser, PMB, Quick Web Access, Sony, USB, VAIO, VAIO EC

Sony - logo

Přenosné počítače řady VAIO se rozrostly o novou sérii štíhlých 17" přístrojů VAIO a rozšiřují řadu E.

  • Okamžitý přístup k internetu bez nutnosti startovat operační systém díky Quick Web Access
  • Tlačítka ASSIST a VAIO
  • Nejmodernější procesor řady Intel Core, který doplňuje grafika od ATI Mobility Radeon série 5000
  • Jasné a nadstandardně kontrastní VAIO displeje se zadním LED podsvícením
  • Široká konektivita díky rychlému USB, včetně eSATA/USB vysokorychlostního portu

Přístroje VAIO z řady E, které jsou známé svojí vstřícností vůči koncovým uživatelům a snadnou ovladatelností dostávají do vínku novou devizu. Jejich řada se rozšiřuje o modely s kapacitou až 1 TB pevného disku (maximální velikost) a nadupanou a rychlou grafikou (liší se u konkrétních modelů).

Notebook Sony VAIO řady EC

Navíc vládnou 17" nováčci s označením EC dokonale vykresleným zobrazením na displeji umístěném ve velmi štíhlém těle, což z nich činí ideální rodinné představitele moderní HD zábavy.

Všechny modely VAIO série E jsou konstruované především s důrazem na jednoduchost a intuitivní užívání. Můžete doslova „instantně“ surfovat po webu bez nutnosti startu operačního systému. Tato funkce zvaná příznačně Quick Web Access nyní nově umožňuje například rozdělení obrazovky na dvě půlky pro lepší zobrazení dvou webových stránek vedle sebe.

Jako u starších modelů najdete na klávesnici i tlačítko ASSIST zaměřené na okamžitou podporu, která uživateli pomůže diagnostikovat a vyřešit případné problémy – to vše několika dotyky a kliky myší.

Uvnitř VAIO modelů 17" najdete nejnovější procesory Intel Core řady 2010, které doplňuje až 4 GB vysokorychlostní operační paměti DDR3, podstatné pro okamžité reakce při používání běžných kancelářských programů.

Notebook Sony VAIO řady EC

O vykreslení dat ať už stahovaných z webu nebo uložených na CD či DVD nosičích se starají grafické karty ATI Mobility Radeon série 5000 a vše doplňuje široká nabídka USB slotů pro připojení dalších periferií. K nim patří i vysokorychlostní eSATA/USB port.

SONY VAIO nabízí celou škálu aplikací, zkratek či přímo dedikovaných ovládacích tlačítek určených například k rychlému vstupu do dokumentů v Media galerii a hlavně v jejich následné orientaci. Editace, řazení a možnost o to podělit se o ně, ať už se jedná o fotografie, filmy, nebo muziku, je nyní ještě jednodušší díky speciálnímu vyhledávači PMB (Picture Motion Browser) VAIO edition.

Sony VAIO EC se 17" displejem

Tento model je plnohodnotnou náhražkou domácího stolního počítače, který uspokojí snad veškeré rodinné počítačové nároky. VAIO série 17" vystupuje z řady díky své veliké obrazovce a elegantně štíhlému tělu, které bude vypadat úžasně i jako doplněk v každém koutě vašeho bytu.

Notebook Sony VAIO řady EC

Ať už si upravujete fotografie, nebo pouze surfujete na internetu, určitě oceníte vysoký kontrast a detailní rozlišení na velkorysém 43,8 cm (17,3") VAIO displeji s LED podsvícením. Vybrané modely nabízejí Full HD (1920×1080) rozlišení, které obzvlášť oceníte při sledování kvalitních fotografií nebo filmů na Blu-ray.

Klávesnice je včetně oddělené numerické části, díky jíž pohodlně a rychle zapisujete data, ať už vyřizujete osobní finance nebo právě propadáte hráčské vášni.

Nejnovější notebooky VAIO E VAIO E série 17" budou v prodeji od začátku července 2010 za cenu 22990 Kč včetně DPH.

Související články

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Tiskové zprávy

Komentáře