První 3D Full HD videokamera Panasonic HDC-SDT750

vydáno 13. 8. 2010 | autor Panasonic | sekce Tiskové zprávy | téma 3D, Foto a video | 2 komentáře

Tagy: 1080p, 3D, 3D Full HD, 3MOS, AVCHD, Crystal Engine Pro, Facebook, Full HD, Full HD 3D, HD Writer AE 2.6T, HDC-SDT750, HYBRID O.I.S., iA, LCD, Leica Dicomar, MPEG-2, Noise Reduction, NR, O.I.S. Lock, Panasonic, SD, SDHC, SDT750, SDXC, Surround Sound, TX-P50VT20, videokamera, Wind Noise Canceller, YouTube

Panasonic - logo

Začněte natáčet trojrozměrně již teď! Přehrávat můžete podle svých možností – dnes v 2D, zítra na novém 3D televizoru i s třetím rozměrem.

Zkuste si naživo to, co bylo doteď jen výsadou profesionálů! S novou kamerou HDC-SDT750, první 3D Full HD videokamerou určenou pro běžné spotřebitele, si můžete bez obav troufnout na trojrozměrné záběry, jaké vznikají ve filmových studiích. Stačí nasadit 3D objektiv a vaše vzpomínky získají další rozměr.

I bez objektivu pro natáčení ve 3D můžete počítat se záznamem v nejvyšší možné kvalitě Full HD. Nová kamera je totiž vybavena špičkovým tříčipovým 3MOS systémem se zdokonalenou technologií redukce šumu (NR), režimem progresivního snímání 1080 (1080/50p) a novým systémem hybridní stabilizace obrazu HYBRID O.I.S..

Zkušení uživatelé ocení bohaté možnosti manuálního ovládání, začátečníci zase oblíbenou funkci iA (Inteligentní automatika), která nastaví všechny parametry tak, aby byl výsledek jednoduše perfektní.

Jak funguje natáčení 3D záběrů s 3D objektivem?

Přirozené prostorové vidění je způsobeno tím, že člověk vnímá obraz jinak pravým a jinak levým okem. Tento rozdíl se nazývá binokulární disparita a lidský mozek díky němu vnímá prostor i jeho hloubku. Videokamera SDT750 je vybavená speciálním 3D objektivem, který simultánně snímá obraz pro levé a obraz pro pravé oko přes dvě optické soustavy, které ho tvoří.

3D Full HD videokamera Panasonic HDC-SDT750

Obraz snímaný touto metodou „side-by-side“ má rozlišení 960×1080 pixelů pro každé oko zvlášť. Videozáznam lze přehrát i na běžných televizorech v 2D, prostorový 3D záznam je možné reprodukovat pouze na kompatibilních 3D televizorech.

O maximální kvalitu záznamu se stará tříčipový 3MOS systém. Využití třech MOS snímačů s plným HD rozlišením zaručuje vysokou kvalitu obrazu v dynamických i statických záběrech s celkovým počtem 7590000 pixelů (3× 2530000 pixelů).

Kombinací 3MOS systému, nového objektivu LEICA DICOMAR (F1,5 – 2,8) a procesoru Crystal Engine Pro zvýšil Panasonic efektivitu zachycování světla i citlivost, a současně snížil šum až o polovinu. Videozáznam má vynikající kvalitu i při natáčení v horších světelných podmínkách.

Obsluhu kamery výrazně usnadňuje Inteligentní automatika iA, která se sama postará o nastavení nejvhodnějšího záznamového režimu. Kromě funkcí, jako jsou rozpoznávání tváří, sledování zaostření/expozice AF/AE Tracking, inteligentní výběr scény, detekce tváře a inteligentní řízení kontrastu obsahuje inteligentní automatika i novinku – nový systém hybridní stabilizace obrazu HYBRID O.I.S..

Vyspělý systém koriguje rozostření způsobené chvěním ruky pomocí optické soustavy objektivu i elektronicky. Při elektronické stabilizaci obrazu se využívá ta část snímače, která zůstává nevyužitá při zoomování. To umožňuje účinnou korekci i při natáčení v pohybu nebo právě při zoomování.

Pro ještě účinnější korekci chvění rukou je kamera vybavená funkcí O.I.S. Lock. Po stisknutí tlačítka O.I.S. Lock na LCD panelu se citlivost detekce maximálně zvýší a korigují se všechny nežádoucí pohyby videokamery.

Videokamera SDT750 je vybavená procesorem Crystal Engine PRO, který garantuje mimořádně jasné a ostré dynamické snímky. Funkce inteligentního zoomu umožňuje až 18× přiblížení, přičemž zachovává obraz ostrý do posledního detailu. Nová funkce redukce šumu (Noise Reduction) zase minimalizuje šum při snímání slabě osvětlených scén.

Objektiv Leica Dicomar minimalizuje zkreslení a degradaci kontrastu a rozlišení, která se projevuje u objektivů s větším ohniskovým rozsahem. Objektiv se světelností F1,5 má velký 46mm průměr a poskytuje výrazně jasnější obraz než předcházející objektivy.

3D Full HD videokamera Panasonic HDC-SDT750

Širokoúhlý objektiv se dobře hodí pro natáčení architektury a přírodních scenérií nebo u skupinových záběrů v interiéru, s omezeným prostorem, kde nemá kameraman možnost pohybu zpět za dosažením komplexní scény.

Prstenec manuálního ovládání poskytuje jednoduchý a praktický způsob ovládání při ostření, zoomování, nastavování expozičních parametrů (clony a rychlosti závěrky) a vyvážení bílé. Použití prstence je výrazně pohodlnější než přístup přes menu a neklade meze kreativitě uživatele.

Další funkce

5.1kanálový systém prostorového zvuku Surround Sound

5.1kanálový systém záznamu zvuku využívá 5 mikrofonů, takže při reprodukci záznamu na systému domácího kina jsou diváci obklopeni čistým a detailním zvukem, který působí tak věrně, jako by byli středobodem události.

Eliminace šumu větru

Nová technologie Wind Noise Canceller automaticky zjistí a potlačí hluk větru a zachová tak přirozené zvuky se živou atmosférou.

Rychlé zapnutí

Videokamera se zapíná a vypíná otevřením nebo zavřením LCD panelu. To umožňuje spustit záznam v průběhu 1 sekundy od okamžiku otevření LCD panelu. Díky rychlému zapnutí vám neuniknou ani nečekané momenty a zároveň šetříte energii, když se nesnímá.

Snímání s dotykovým ovládáním

Videokamera je vybavená velkým 3palcovým LCD dotykovým panelem, na kterém je možné jednoduše volit jednotlivé ikony dotykem prstu a funkce ovládat intuitivně, bez přerušení sledování snímaného objektu.

Intervalové nahrávání

Zrychlené přehrávání se používá jako zvláštní efekt, když potřebujete přehrát scény, jako jsou západ slunce nebo kvetení květu v neobvykle krátkém časovém intervalu. Funkce intervalového nahrávání umožňuje zaznamenávat podobné jedinečné scény s pomalými ději. Nastavením intervalu snímání na 1 sekundu, 10 sekund, 30 sekund, 1 minutu nebo 2 minuty je možné přehrát jinak dlouhý záznam ve zredukovaném časovém intervalu.

Například když se záznam vytvoří s nastavením časového intervalu 1 sekunda, 10minutový záznam západu slunce se dá přehrát přibližně za 10 sekund. Intervalové snímání je k dispozici i s 3D objektivem.

3D Full HD videokamera Panasonic HDC-SDT750

Možnosti propojení

Reprodukce 3D záznamů

Prostorový 3D záznam pořízený videokamerou SDT750 se lze přehrát po připojení k 3D kompatibilnímu televizoru jako například VIERA TX-P50VT20. 3D záznamy uložené na paměťových kartách SD je možné přehrávat i prostřednictvím přehrávače nebo rekordéru kompatibilního s formátem AVCHD.

Kopírování 3D obsahu

Když se videokamera SDT750 připojí USB kabelem k DVD vypalovačce Panasonic (volitelný doplněk), jediné stisknutí tlačítka stačí na spuštění kopírování 3D videozáznamů z paměťových karet SDXC, SDHC nebo SD na DVD disk (DVD-RAM/DVD-R/DVD-R DL/DVD-RW, DVD+R/DVD+R DL/DVD+RW). Videozáznamy se dají vypalovat i na DVD nebo Blu-ray disky prostřednictvím rekordéru kompatibilního s formátem AVCHD.

Stejně tak jediné stisknutí tlačítka stačí na spuštění kopírování 2D videoklipů. Videokamera umožňuje vybrat si záznamový formát AVCHD nebo MPEG-2 podle prostředí, ve kterém se bude přehrávat.

PC střih

Videokamera SDT750 je vybavená softwarem HD Writer AE 2.6T (pro OS Windows), který umožňuje úpravu 3D videozáznamů a jejich uložení do PC nebo na BD a DVD disky. HD Writer AE 2.6T má inteligentního průvodce, který se spustí ihned po připojení videokamery k PC.

Podle pokynů na monitoru zvládnou zkopírovat videoklipy do PC nebo na BD a DVD disky i ti, kteří to dělají poprvé. HD Writer AE 2.6T též umožňuje jednoduchý upload videoklipů na YouTube a na Facebook.

Kamera bude na český trh uvedena na podzim tohoto roku.

Související články

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Tiskové zprávy

Komentáře

Re: První 3D Full HD videokamera Panasonic HDC-SDT750

Vložil hob (bez ověření), 18. Srpen 2010 - 9:00

Obrázek uživatele hob

Pěkné, ale jestli jsem to dobře pochopil, tak výsledný 3D obraz bude „half“ HD. Nejedná se tedy o 3D full HD kameru, ale o 2D full HD kameru s 3D objektivem, který výsledné rozlišení snižuje na polovinu. Zajímavější by bylo (když už tedy neudělat opravdovou stereoskopickou kameru) stereo objektiv, který by zatmívacími sklíčky střídal nahrávání z levého a pravého podobjektivu s dvojnásobnou snímkovou frekvencí, čímž by bylo dosaženo opravdového 3D full HD. To by mohlo jít ruku v ruce s nahráváním o vysokých snímkových frekvencích pro slow motion. To by byla paráda.

Re: První 3D Full HD videokamera Panasonic HDC-SDT750

Vložil BORIS (bez ověření), 31. Říjen 2011 - 14:31

Obrázek uživatele BORIS

axistuje kamera ke koupení-nevím jestli natáčí jak píšete-ale má rozlišení full hd -jsou to vlastně dvě kamery v jedné –ale i se střižnou stojí kolem 1 milionu kaček-je to profi kamera a lehce se dá najít na internetu-ale pro vysokou cenu se o ni vůbec nezajímám-najdětě si..integrovaná 3d kamera panasonik-a sony comfort 3d s jedním objektivem-s pozdravem..boris