Průzkum: Češi na televizích nešetří

vydáno 24. 1. 2017 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Z domova

Tagy: Česká republika, České Radiokomunikace, Digimonitor, průzkum, televize, televizory, tv

Společnost Digimonitor realizovala průzkum pro České Radiokomunikace (CRA), z něhož vyplývá, že přes 50 procent domácností by bylo ochotno zaplatit za novou televizi více než 10 tisíc korun.

Češi ve svých domovech často disponují více televizory, přičemž ten hlavní ve většině případů nebývá starší pěti let. K obměně „primární“ TV dochází zpravidla po pěti až sedmi letech. Novým trendem je pak snaha pořídit si televizi s co největší úhlopříčkou obrazovky (respektive s větší než doposud).

Podíl respondentů uvažujících o koupi dražší televize (nad oněch 10 tisíc korun) se přitom zvyšuje. Například z podobného průzkumu z roku 2014 vyplynulo, že vyšší částku je ochotno investovat jen 44 procent dotázaných.

„Pokud někdo právě nyní uvažuje o koupi nového televizního přijímače nebo set-top-boxu, doporučujeme si prověřit značku a typ na webu www.dvbt2overeno.cz, kde je již k dispozici seznam přístrojů, které prošly naší certifikací a jsou na nový standard digitálního vysílání připraveny,“ připomíná Marcel Procházka, ředitel regulace CRA.

Většina dnešních televizorů disponuje možností příjmu pozemního (terestrického) vysílání, u nějž je pro české diváky standardně a zdarma (tedy mimo koncesionářské poplatky za veřejnoprávní stanice) k dispozici přes 25 programů. Navíc jsou dostupné i další služby, jako je HbbTV pro spojení televize a internetu.

Zdroj: TZ České Radiokomunikace

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Sonos prý chystá nový soundbar s HDMI 2.1

Sonos prý chystá nový soundbar s HDMI 2.1

Údajný bývalý zaměstnanec společnosti Sonos …

Do roku 2021 přijde nástupce kodeku HEVC

Do roku 2021 přijde nástupce kodeku HEVC | 4 komentáře

V současné době se už chystá video kodek nové …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.