Pod značkou Ricoh byla představena sférická kamera Theta

vydáno 15. 9. 2017 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Foto a video

Tagy: 360 stupňů, 4K, fotoaparát, Ricoh Theta V, sférická kamera

Pod značkou Ricoh byla jejím oficiálním distributorem na českém a slovenském trhu, společností PenTec, uvedena nová sférická kamera Theta V, která je součástí stejnojmenné řady.

Ricoh Theta je již od roku 2013 prvním sférickým fotoaparátem na světě. Což znamená, že dokáže jedním stisknutím tlačítka zaznamenat fotografii zabírající v úhlu 360 stupňů. Což znamená pořízení záznamu celé scény včetně fotografa.

Model Theta V je modelem vyšší třídy, který navíc dokáže zachycovat video v rozlišení 4K a prostorový zvuk. Navíc podporuje připojení pomocí technologie Bluetooth a vysokou rychlostí přenáší data. A pokud jde o ta 360stupňová videa, ta jsou pořizována při 30 snímcích za vteřinu s podporou standardů H.264 i H.265.

Vysokorychlostní snímání obrazových dat je podpořeno procesorem Qualcomm Snapdragon na platformě Qualcomm Connected Camera Platform. Pro statické snímky disponuje fotoaparát rozlišením zhruba 14 efektivních megapixelů. Pořízené záznamy lze navíc odesílat přímo na Facebook a komunikační aplikaci Line.

Sférická kamera Ricoh Theta V byla poprvé oficiálně představena v rámci veletrhu IFA 2017, konaného počátkem září v Berlíně.

Zdroj: TZ PenTec

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Sonos prý chystá nový soundbar s HDMI 2.1

Sonos prý chystá nový soundbar s HDMI 2.1

Údajný bývalý zaměstnanec společnosti Sonos …

Do roku 2021 přijde nástupce kodeku HEVC

Do roku 2021 přijde nástupce kodeku HEVC | 4 komentáře

V současné době se už chystá video kodek nové …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.