Philips 42PES0001: Stanu se tenčím a ještě tenčím... (profil)

vydáno 29. 5. 2009 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Recenze | téma Televizory

Tagy: 100Hz Clear LCD, 42PES0001, BBE, DVB-T, Essence, ethernet, HDMI, HDTV, JPEG, LCD, MP3, MPEG-1, MPEG-2, Perfect Natural Motion, Perfect Pixel HD, Philips, televizor, USB, Virtual Dolby Digital

Philips - logo

Full HD LCD televizor

Ultratenký model 42PES0001 je prvním zástupcem nové řady Essence. Ta diváky nemámí dynamicky světélkujícími Ambilight rámy, známými z řady Aurea, místo toho ale poskytuje jiné, mnohem zajímavější vlastnosti a funkce.

Televizor dokáže na první pohled zaujmout už zmíněným tenkým designem. Toho sice dociluje díky oddělené A/V jednotce, bez které je panel víceméně k ničemu, přesto díky hloubce pouhých pěti centimetrů, zaobleným hranám a použitým materiálům působí skutečně odlehčeným dojmem.

Další nepříliš často vídanou skutečností je soustava reproduktorů, umístěná v samostatné liště pod spodním okrajem panelu. Na tom by nebylo nic divného, lištu lze ale velmi jednoduše odejmout, televizor sám zaregistruje absenci interního zvukového systému a přesměruje audio do příslušných výstupů. Z nich může reprodukci převzít jistě kvalitnější samostatný aparát domácího kina.

Tímto způsobem lze tedy získat skutečně jen zobrazovací panel, který pak přímo volá po volném zavěšení na zeď. Výrobce s touto možností zřejmě počítá, protože kromě designového stojanu dodává i velmi praktickou obloukovou konzoli, umožňující po zavěšení i snadné vyvážení.

Na panelu samotném nejsou vůbec žádné přímé vstupy, dokonce se ani nepřipojuje do elektrické sítě. To všechno zajišťuje externí A/V jednotka, která je s panelem propojena jedním svazkem kabeláže za pomoci dvou proprietárních konektorů. Nabídka vstupů a výstupů na jednotce je neuvěřitelně bohatá a kromě zadní strany je umístěna i na jednom z boků.

Nechybí tři HDMI vstupy, USB konektor pro přehrávání multimédií (JPEG fotografie, MP3 hudební soubory, MPEG-1 a MPEG-2 video) a ethernetový konektor, pomocí kterého lze televizor připojit do domácí sítě a nechat ho z okolních počítačů přehrávat stejnou paletu souborů, jako přes USB.

Philips 42PES0001

LCD panel je vybaven několika firemními technologiemi (Perfect Pixel HD, Perfect Natural Motion, 100Hz Clear LCD), disponuje velmi dobrým dynamickým kontrastem a reakční dobou pouhé 2 ms. Ve spojení se skutečně širokou nabídkou korekcí poskytuje kvalitní obraz za všech okolností – z analogového nebo DVB-T televizního vysílání stejně jako z připojeného Blu-ray přehrávače.

Zvukový dojem z interního audiosystému plně odpovídá jeho konstrukci a určení – pro běžné televizní vysílání bude postačovat. Nastavení lze ovlivnit grafickým ekvalizérem, módem Virtual Dolby Digital a technologií BBE.

Proč si ho koupit?

Tradičně velmi bohatě vybavený model dokáže kromě skutečně kompaktního designu zaujmout především uživatelsky příjemným ovládáním, detailními možnostmi nastavení obrazu a možností přehrávání multimédií z domácí sítě.

Hodnocení: velmi dobrý (8 z 10 bodů)
Cena v lednu 2009: 59990 Kč

Pokračování…

Článek je součástí srovnávacího testu Stanu se tenčím a ještě tenčím…

(Srovnávací test původně vyšel 30. ledna 2009 v čísle 2/2009 časopisu Stereo & Video, zde zveřejněno se souhlasem redakce.)

Stereo & Video 2/2010

Stereo & Video 2/2010

3D: Místo bubliny realita
Navštívili jsme prestižní přehlídku spotřební elektroniky CES 2010

Televizory LED LCD
Testovali jsme zobrazovače pracující s LED podsvětlením

Videoprojektory pro domácí kino
Přehlídka přístrojů v cenách od 15 do 90 tisíc korun

Obsah časopisu Stereo & Video 2/2010 naleznete zde »

Mohly by vás zajímat naše další recenze Blu-ray filmů a HD elektroniky »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Versaille se druhou sérií vrací na Epic Drama

Versaille se druhou sérií vrací na Epic Drama

Vítejte znovu ve světě moci, zrady, lásky, chtíče. …

Australští lovci humrů

Australští lovci humrů

Ve vražedném Jižním oceánu je toho v sázce hodně a …

Homepage »

Další Recenze

Komentáře