Pán prstenů ovládne Blu-ray ještě tento rok

vydáno 21. 4. 2009 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa | 11 komentářů

Tagy: Blu-ray, Dolby TrueHD, film, Harry Potter, LOTR, Matrix, New Line Cinema, Oscar, Pán Prstenů, The Lord Of The Rings, VC-1, Warner Bros.

Trilogie Pán prstenů (The Lord Of The Rings Trilogy)

Filmová trilogie Pán prstenů, jedna z nejúspěšnějších sérií vůbec – celkem neuvěřitelných 17 Oscarů – a zároveň v rámci vysokého rozlišení absolutně nejočekávanější (viz 10 nejočekávanějších filmů na Blu-ray), by se měla na Blu-ray objevit koncem letošního roku. Minulý týden se objevily první informace včetně artworku, které tuto novinku potvrzují.

Ačkoliv už e-shop Amazon přijímá ta tuto edici předobjednávky (za celkem snesitelných $100), nejsou známy žádné technické podrobnosti, detaily o výbavě ani přesné vydání. Protože se ale jedná o studio New Line Cinema (samozřejmě ve spolupráci s mateřskou společností Warner Bros.), můžeme očekávat VC-1 obraz a Dolby TrueHD 5.1 zvuk.

Všechno bohužel nasvědčuje tomu, že se bude jednat o tzv. theatrical verze jednotlivých filmů, tedy o mnoho desítek minut kratší než extended verze, která v poslední vlně vyšla na DVD. To znamená, že lze později s jistotou očekávat další Blu-ray edici, která bude obsahovat právě prodloužený sestřih a vytáhne z kapes zákazníků další peníze. Zcela jistě se bude jednat o prodejně nejúspěšnější „modrý“ titul za celou dobu existence formátu.

Vzhledem k distribučnímu zastoupení Warner Bros. na našem trhu společností Magic Box a k jejich pravidelnému uvádění filmových hitů typu Matrix nebo Harry Potter se určitě dočkáme tuzemského vydání s českou jazykovou podporou. Kdy přesně to bude a jestli se bude jednat o kompletní box nebo jednotlivá samostatná vydání jako v případě Matrixu, to zatím samozřejmě nelze říct.

Pán prstenů: Společenstvo prstenu (2001)

A co vy? Pořídíte si tuto „ořezanou“ edici, nebo počkáte na definitivní Blu-ray prodlouženou verzi s hromadami nových bonusů? Zakoupíte si zahraniční verzi bez českých titulků a dabingu, nebo vás bude zajímat tuzemské vydání? A nebo dokonce o Pána prstenů nemáte vůbec zájem?

Pán prstenů: Společenstvo prstenu (2001)

Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty.

Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba. Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do souboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem. Ten touží za každou cenu získat prsten, protože je pro něj zdrojem neomezené moci, jedině s jeho pomocí se mu může podařit zotročit lid Středozemě a stát se jeho neomezeným pánem. Ve snaze čelit Sauronovým temným plánům, se musí Frodo spojit se několika dalšími bytostmi.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Vytvoří s nimi takzvané Společenstvo složené z jeho přátel, čaroděje, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků, se kterými se vydá na cestu na jejímž konci doufají, že se jim podaří prsten jednou provždy zničit. Jejich cesta však prokáže, že nejenom magické prsteny, ale také sounáležitost všech živých bytostí mohou dokázat netušené věci. Musí však čelit nejen nebezpečím, která na ně číhají na územích ovládaných Sauronem, ale i rozkladné moci samotného prstenu.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Druhý díl filmové ságy o nebezpečném putování jehož cílem má být zničení prokletého prstenu moci začíná tam kde první skončil. Opět je hlavním hrdinou hobit Frodo. Ten se získal od svého příbuzného Bilba magický prsten po kterém touží temný Sauron a tak se dostal do samotného centra souboje mezi silami světla a temnot. Frodo jako vůdce společenství složeného z jeho přátel, kouzelníka, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků pokračuje na cestě na vrchol sopky, aby zde prsten jednou provždy zničil.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Putování jednotlivých členů Společenstva prstenu se dostává do poslední a rozhodující fáze. Čaroděj Gandalf, elf Legolas a trpaslík Gimli spěchají s dědicem trůnu Aragornem na pomoc zemi Gondor, která odolává ohromnému Sauronovu vojsku. Hobiti Frodo a Sam se v doprovodu Gluma snaží dostat hluboko do země Mordor, kde musí v ohních Hory osudu zničit magický Prsten moci. Jedině tak bude síla mocného pána temnot Saurona zlomena. Podaří se jim naplnit poslání Společenstva a zachránit Středozem? A za jakou cenu?

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy na obzoru »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Re: Pán prstenů ovládne Blu-ray ještě tento rok

Vložil razi (bez ověření), 21. Duben 2009 - 17:02

Obrázek uživatele razi

sry, ale nemam vubec zajem :)

Re: Pán prstenů ovládne Blu-ray ještě tento rok

Vložil Baf (bez ověření), 21. Duben 2009 - 19:22

Obrázek uživatele Baf

Ty nechceš 10 hodin filmu o tom, jak dva trpajzlíci jdou hodit prsten sopky??? :-D

Re: Pán prstenů ovládne Blu-ray ještě tento rok

Vložil d.f.h, 21. Duben 2009 - 19:39

Obrázek uživatele d.f.h

Trpajzlíci to ovšem nejsou, že :-)

Re: Pán prstenů ovládne Blu-ray ještě tento rok

Vložil Anonym (bez ověření), 21. Duben 2009 - 17:36

Obrázek uživatele Anonym

Kinoverze mě nezajímá… ale speciální bych si koupil okamžitě – škoda :-/

Re: Pán prstenů ovládne Blu-ray ještě tento rok

Vložil d.f.h, 21. Duben 2009 - 19:40

Obrázek uživatele d.f.h

Všechno bude… Časem. I Indiana Jones bude, i původní Star Wars, i Vetřelci, i prostě všechno :-)

Re: Pán prstenů ovládne Blu-ray ještě tento rok

Vložil Karbous (bez ověření), 21. Duben 2009 - 17:42

Obrázek uživatele Karbous

Definitvni edice se mozna dockame tak za 10 let, do te doby myslim vyjde minimalne 5 dalsich. :-)

Ja osobne si pockam na EE, bonusy jsou mi sumak, tech je myslim na DVD dost. Ovsem kdyby se ta kinoverze prodavala samostatne, tak bych si asi Spolecenstvo koupil.

Re: Pán prstenů ovládne Blu-ray ještě tento rok

Vložil heksa (bez ověření), 21. Duben 2009 - 20:34

Obrázek uživatele heksa

jelikoz na DVD mam jen kino verzi tak si urcite raci pockam na tu prodouzenou verzi na Blu-ray. protoze sem tenkrat po shlednuti Dve veze zjisti ze tam nejsou docela zasadni veci + se treba do ty doby slevni ty nase predrazeny BR

Re: Pán prstenů ovládne Blu-ray ještě tento rok

Vložil Anonym (bez ověření), 21. Duben 2009 - 21:15

Obrázek uživatele Anonym

S Rozsirenou verzi se pocita kolem roku 2011, kdy ma v kinech byt Hobit. Jinak nevim zda koupim „obyc“Uz je to takovy divny.Mozna z pujcovny kvuli obrazu, ale urcite cekam na Rozsirenou.

Re: Pán prstenů ovládne Blu-ray ještě tento rok

Vložil DTS-HD Master Audio (bez ověření), 21. Duben 2009 - 23:03

Obrázek uživatele DTS-HD Master Audio

prdim na to, koupim oboji, hned jak vyjde kino verze a pak koupim Extended, hlavne, ať už je to tu

Re: Pán prstenů ovládne Blu-ray ještě tento rok

Vložil KARLOS (bez ověření), 22. Duben 2009 - 20:48

Obrázek uživatele KARLOS

Osobně mě to hodně láká, i to, že kino verze vůbec nemám, na druhou stranu moc dobře vím, že třeba u Dvou věží by jsem stejně sáhnul po rozšířené Blu neBlu ;)…

Re: Pán prstenů ovládne Blu-ray ještě tento rok

Vložil Jihorda (bez ověření), 25. Květen 2009 - 9:05

Obrázek uživatele Jihorda

Po přestávce, kdy jsem si odskočil zpět k DVD s k BR plnou parou navrátím současně s vydáním Pána prstenů na BR na své nové LED tv. Určitě nevydržím čekat až na prodlouženou verzi. Pán prstenů je to, kvůli čemu musí být BR dokonale dokonalý!