Nvidia: koncem května budou uvedeny 144Hz 4K monitory

vydáno 16. 5. 2018 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Monitory | 1 komentář

Tagy: 144 Hz, 4K, Acer, ASUS, G-Sync, HDR, monitor, Nvidia, UHD, Ultra HD

Monitory s proměnnou obnovovací frekvencí se stále šíří trhem, ale 4K UHD monitory s nízkou odezvou a rychlými obnovovacími frekvencemi jaksi chybí.

Po setkání novinářů s šéfem produktového managementu pro Nvidia G-Sync však došlo k potvrzení toho, že jen za pár týdnů dojde uvedení 4K monitorů s podporou G-Sync a frekvencí 144 Hz.

Už na veletrh CES 2017 si Nvidia přinesla pár 4K 144Hz HDR G-Sync displejů, přičemž tyhle monitory měly pod svými vlastními značkami uvést společnosti Acer a Asus, jenže podle původních slibů se tak mělo stát už krátce po druhém čtvrtletí roku 2017.

Za dlouhé zpoždění může nespecifikovaný problém ve výrobě. Je pravděpodobné, že musel být nově koncipován nějaký důležitý krok výrobního procesu, aby jeho výsledkem mohly být velké objemy kvalitních displejů.

Žádný z partnerů Nvidie nebyl ochoten hovořit o cenách svých chystaných prémiových monitorů, ovšem citovaný šéf produktového managementu Nvidie Vijaj Sharma uvedl, že 4K 144 Hz s G-Sync a HDR cenově půjdou „rozhodně nad tisíc dolarů.“

Asus uvede model PG27UQ, zatímco Acer svůj 4K 144Hz G-Sync monitor pojmenoval X27.

Pro spotřebitele je poměrně pozitivní, že Nvidia po všech partnerech vyžaduje, aby používali pojem HDR ke garanci toho, že jejich monitor dokáže dosáhnout maximálního jasu jednoho tisíce nitů. Kromě toho výrobce grafických karet zmínil, že ke konci roku začnou dodávky tzv. Big Format Gaming Displayů (BFGD), tedy velkoformátových displejů pro hráče. Další informace v tomto směru ale nemáme.

Zdroj: Techspot.com

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Re: Nvidia: koncem května budou uvedeny 144Hz 4K monitory

Vložil William24 (bez ověření), 27. Květen 2018 - 9:16

Obrázek uživatele William24

thanks for sharing such a nice information i really appreciate your work in this and looking for more such good posts in the future thank you