LG vydalo open source verzi WebOS

vydáno 8. 3. 2018 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Televizory

Tagy: LG, open source, operační systém, otevřený, platforma, webOS

Společnost LG vydala open source verzi svého operačního systému pro televizory. Jihokorejský podnik doufá, že se „webOS Open Source Edition“ přesune i mimo televizory na zcela nové typy produktů.

Systém webOS byl fakticky otevřený už v době, než ho LG koupilo – jeho vývoj kdysi vzdala firma HP. Takže se krokem LG v podstatě uzavírá kruh.

Vydání otevřené verze webOS je „součástí širší snahy zpřístupnit webOS ještě více dnešním spotřebitelům i podnikům,“ napsala společnost. „Když LG v roce 2013 přejalo systém webOS pro naši populární řadu smart TV, učinilo tak s vědomím, že webOS má ohromný potenciál,“ řekl Dr. I.P. Park, technický ředitel LG Electronics. „webOS od té doby ušel kus cesty a nyní je vyspělou a stabilní platformou připravenou na přesun mimo televize a připojení se k velmi exkluzivní skupině operačních systémů, které byly úspěšně komercializovány na takto masové úrovni. S tím, jak přecházíme od prostředí založeného na aplikacích k prostředí založenému na webu, věříme tomu, že skutečný potenciál webOS se ještě plně neprojevil.“

LG využívá webOS ve většině svých televizí, ale vývoj v posledních letech výrazně zpomalil. Na CES 2018 firma LG webOS dokonce ani nezmínila, a to ani při uvádění nové řady TV pro rok 2018. Operační systém je založen na jádru Linux a frameworku HTML5 a CSS3.

Zdroj: FlatpanelsHD

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Panasonic má UHD Blu-ray přehrávač s HDR10+ a Dolby Vision

Panasonic má UHD Blu-ray přehrávač s HDR10+ a Dolby Vision | 2 komentáře

Model Panasonic UB820 (UB824) je dostupný v Evropě. Jde o …

Nové přenosné reproduktory JBL mají stát do tisícovky

Nové přenosné reproduktory JBL mají stát do tisícovky

Hudby není nikdy dost, byť v čase sportovních svátků …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.