LG Display žaluje Samsung kvůli OLED patentům

vydáno 30. 9. 2012 | autor Martin Stančík | sekce Novinky | téma Televizory, Mobilní telefony | 3 komentáře

Tagy: LG, OLED, Samsung, Samsung Galaxy

LG 55EM9600

Právní zástupci Samsungu měli v poslední době plné ruce práce s Apple a nyní to vypadá, že jim práce ještě přibude. Společnost LG Display totiž proti korejské společnosti podala žalobu kvůli porušování patentů.

LG podání žaloby oznámilo během tiskové konference v Soulu s tím, že Samsung porušil sedm jeho patentů týkajících se technologie OLED. Mluvčí LG oznámil, že jeho společnost podala žalobu na náhradu škody, aby si ochránila technologii, kterou bylo velmi složité vyvinout. Žaloba po společnostech Samsung Electronics a Samsung Mobile Display žádá, aby ihned přestaly používat dané patenty a zaplatili škodu za produkty, které byly za použití patentů LG vyrobeny a byly již uvedeny na trh.

Čtěte také: Číňané pravděpodobně kradou jihokorejské OLED technologie

Není zatím jasné, kolik peněz LG požaduje. Ví se pouze to, že v žalobě je vyjmenováno pět produktů včetně smartphonů řady Galaxy S nebo tabletu Galaxy Tab 7.7. Samsung je podle všeho připraven podat na LG svou vlastní žalobu, jelikož LG údajně na oplátku krade některé součásti OLED technologie Samsungu.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Včera Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Re: LG Display žaluje Samsung kvůli OLED patentům

Vložil Anonym (bez ověření), 30. Září 2012 - 20:53

Obrázek uživatele Anonym

By mě docela zajímalo kolik částí telefonu vytvořil samsung zcela sám… :)

Re: LG Display žaluje Samsung kvůli OLED patentům

Vložil Michal Kubeček (bez ověření), 1. Říjen 2012 - 6:17

Obrázek uživatele Michal Kubeček

Holt LG u mne zůstane dál na blacklistu. Máme velké štěstí, že skutečně zásadní objevy byly učiněny dávno předtím, než začalo tohle šílenství…

Re: LG Display žaluje Samsung kvůli OLED patentům

Vložil atlass (bez ověření), 1. Říjen 2012 - 16:19

Obrázek uživatele atlass

toto je fakt cirkus, na jednej strane chapem ze firmy si chrania patenty, ale ako to vyzera tak tie znacky su viac prepojene akoby si to bezny clovek pomyslel. Nehovoriac ze najvacie skody pre tychto rivalov robi Cina, iked zase skoro vsetko sa vyraba tam…