Ladíme! (mini recenze Blu-ray)

vydáno 4. 6. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Recenze | téma Z domova | 1 komentář

Tagy: Anna Kendrick, Blu-ray, film, Ladíme!, mini recenze, Pitch Perfect, recenze

Ladíme! (Pitch Perfect, 2012) (Blu-ray)

Představte si disneyovský Muzikál ze střední bez otravných charakterů, cukrkandlového vizuálu, jalových písniček a s výrazně silnějším dějovým obloukem a dostanete Ladíme!. Novou hudební komedii, která si bere na paškál tzv. „a capellas“ – soubory, které zpívají za doprovodu zvuků vyluzovaných zásadně svými ústy. Trochu jako beat box, jenom melodičtější a méně „nigga“.

Do jedné z těchto sebranek přichází Beca. Cílevědomá DJka, která se s nikým nepřátelí, nikdo ji nezajímá a jejím jediným snem je urychleně odejít ze školy a začít hrát po klubech častěji než David (ba)Guetta. Jak už to ale v podobných filmech bývá, časem zjistí, že zařadit se do kolektivu je důležité, stejně jako otevřít své srdce a zazpívat si Party in USA od Miley Cyrus. Vždyť to znáte.

Ladíme (2012) Ladíme (2012) Ladíme (2012) Ladíme (2012)

TIP: Další FullHD screenshoty v PNG a podrobné technické informace o obrazu a zvuku najdete na našem Blu-ray profilu filmu

Ladíme! však žánrovými klišé proplouvá nečekaně ladně, zachází s nimi inteligentně a především se nebojí si z nich čas od času utahovat a ještě vzdát poctu legendárnímu Snídaňovému klubu Johna Hughse a hollywoodské hudební dramaturgii. Pravou výhrou, jež Ladíme! vymezuje od strojových rychlokvašek, je ale obsazení v čele s Annou Kendrick a Rebel Wilson, disponujícícími jak komediálním, tak pohybovým a pěveckým talentem, takže jakmile se začne mluvit, zpívat a tančit, nemáte nutkání provrtat si mozek kremrolí, ale naopak si (pokud nemáte alergii na mainstreamový pop) začnete bezděčně přiklepávat do rytmu.

Ladíme (2012) Ladíme (2012) Ladíme (2012) Ladíme (2012)

Což je věc, která se hudebnímu filmu/muzikálu povedla naposledy v remaku slavného Hairspraye. A není těžké uhádnout proč. I Hairspray se totiž mohl pochlubit solidním humorem a fantastickou choreografií, které ve spojení s líbivou muzikou zkrátka rozpustily jakékoliv předsudky. Ladíme! chytne už první písní a ačkoliv v prostředku trochu zpomalí a ke konci nemá čím překvapit, ve svých hlavních disciplínách si vede naprosto suverénně. Tak mu dejte šanci i přes omleté poselství a předvídatelnou dějovou konstrukci.

Technické provedení

Povedl se i samotný disk, který minimálně po zvukové stránce předvádí jeden z nejlepších mixů letošního roku. Jistě, dialogy jsou jako u většiny komedií nevýrazné. I tak ale splňují veškeré nároky na čistotu a vyváženost v rámci celkové stopy, a jakmile se pustí do akce hudba, je Ladíme! mezi špičkou. V hudebních číslech uslyšíte každý beat a každou hlásku jako byste byli na dokonalém koncertě. A užijí si ho s vámi i sousedi, protože tahle hutná stopa se při komunikaci se subwooferem vážně neostýchá.

Vizuálně pak lze vytknout máloco. Obraz je ostrý jako břitva, takže vás čeká hromada detailů jak v celcích, tak detailech, disk nemá nejmenší problém s kontrastem, podáním barev (hlavně tělovky jsou parádní), ani sytostí černé. Zkrátka kvalitní práce, jež navíc velmi dobře pracuje s prostorem (mrkněte na screenshoty z hudebních scén – nádhera). Jen ve stínech by mohlo blučko kreslit o trochu lépe (občas dojde ke slévání) a pár záběrů bylo trochu měkčích, než by se slušelo. Jinak palec vysoko nahoru pro Universal i Bontonfilm.

Ladíme (2012) Ladíme (2012) Ladíme (2012) Ladíme (2012)

TIP: Další FullHD screenshoty v PNG a podrobné technické informace o obrazu a zvuku najdete na našem Blu-ray profilu filmu

Bonusy

  • Dva audiokomentáře (bez CZ titulků) – zevrubné audiokomentáře producentů a režiséra. Z hlediska informací zdaleka nejlepší z celkové bonusové nabídky.
  • Vystřižené a prodloužené scény (16 minut, HD, CZ titulky) – Dvanáct scén, které se do filmu nevešly. Některé zajímavé, některé zcela zaměnitelné.
  • Mezitím… (19 minut, HD, CZ titulky) – Alternativy ke scénám použitým ve filmu
  • Line-O-Ramas (13 minut, HD, CZ titulky) – tři montáže alternativních hlášek, které se do filmu nedostaly. Včetně necenzurovné verze, která musela pryč z důvodu ratingu.
  • Backstage v Bardenu (4 minuty, HD, CZ titulky): Krátká interview z natáčení.
  • A Look Inside (3 minuty, HD, CZ titulky): Letmý pohled za kulisy.
  • Na natáčení: Burrito Drive By! (1 minuta, HD, CZ titulky): Krátký test scény „házení burrita“.
  • Music Video (4 minuty, HD, CZ titulky): „Starships“ s Mikem Tompkinsem, herci a fanoušky filmu.
Ladíme (2012) Ladíme (2012) Ladíme (2012) Ladíme (2012)

TIP: Další FullHD screenshoty v PNG a podrobné technické informace o obrazu a zvuku najdete na našem Blu-ray profilu filmu

Mohly by vás zajímat naše další recenze Blu-ray filmů a HD elektroniky »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Další Recenze

Komentáře

Re: Ladíme! (mini recenze Blu-ray)

Vložil MCSA Certification (bez ověření), 2. Červenec 2013 - 4:18

Obrázek uživatele MCSA Certification

MCSA Of lately, the Microsoft Certifications have lifecycle policies that are considered relatively beneficial to the Microsoft Certification program. 70–685 Exam