Kickboxer zvítězí na Blu-ray

vydáno 4. 4. 2009 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: BD-Live, Blu-ray, BonusView, DTS-HD Master Audio, film, Kickboxer, LionsGate, Lionsgate Films, MPEG-4 AVC

Kickboxer (1989)

Jean-Claude Van Damme, přezdívaný „svaly z Bruselu“, bezesporu patří mezi největší hvězdy akčních filmů osmdesátých a devadesátých let. Kickboxer (FDb.cz) je jedním z jeho prvních a zároveň velmi úspěšných snímků (například spolu s Krvavým sportem a Cyborgem). Ačkoliv se jedná o čistokrevné béčko, jakých se v té době natáčely doslova hromady, oproti Van Dammově filmografii za posledních deset let jde víceméně o skvost.

Kickboxer se samozřejmě dočkal několika pokračování, ve kterých už ale Van Damme nefiguroval a která byla ještě mnohem horší, než původní film. Ten se 16. června objeví v regionu A (Amerika) díky společnosti LionsGate také na Blu-ray v obvyklé výbavě: MPEG-4 AVC obraz, DTS-HD Master Audio 5.1 zvuk, audiokomentář, vynechané scény, pohled do zákulisí natáčení, BonusView videokomentář a BD-Live funkcionalita.

Otázkou zůstává regionální kódování disku, LionsGate totiž část svých Blu-ray titulů pro region A uzamyká a část ne. Uvidíme, do které kategorie bude patřit právě Kickboxer. Absence české jazykové podpory je ale jaksi samozřejmě zcela jistá.

Kickboxer (1989)

Na počátku celého příběhu je mistrovství USA v Kickboxu, které koná v Long Beach v Kalifornii. Jedním z favoritů je sebevědomý Eric Sloan, který sráží své soupeře k zemi jako na běžícím pásu. To vše za jásotu diváků a pod obdivným pohledem svého skromného bratra Kurta, pro kterého je Eric velkým vzorem.

Kickboxer (1989)

Když je Eric vyhlášen mistrem světa v kickboxu, rozhodne se vyhrané peníze věnovat na cestu do Thajska, kolébky tohoto bojového umění, kde vyzve na souboj tamějšího mistra – obávaného Tong Poa. Atmosféra zápasu v Thajsku je však úplně jiná než sportovní vášeň na mistrovství v Long Beach. Rozvášněné obecenstvo si žádá krev a Tong Po jim ji hodlá dopřát. S výrazem zabijáka vstoupí do ringu a nejenže několika strašlivými údery srazí Erica k zemi, ale zcela zbytečně a nesportovně ho na celý život zmrzačí.

Bezmocný Kurt přísahá, že svého bratra pomstí. Seznámí se se starším thajským zápasníkem a znalcem nejnáročnějšího ze všech stylů kickboxu Xianem Chowem. Přesvědčí ho, aby se stal jeho učitelem a pod jeho vedením pak podstoupí neuvěřitelně tvrdý a bolestivý výcvik. Postupně, po zdolání všech fyzicky i psychicky extrémně obtížných zkoušek se z mladého muže stává skutečný mistr kickboxu, mistr, který se může odvážit vyzvat na souboj zabijáka Tong Poa.

V thajském ringu se začíná další souboj, tentokrát zcela zjevně souboj na život a na smrt…

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy na obzoru »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře