HDTV adaptér NETGEAR Push2TV s funkcí Intel Wireless Display

vydáno 19. 2. 2010 | autor NETGEAR | sekce Tiskové zprávy | téma Přehrávače

Tagy: Best Buy, Blue Label 2.0, CES 2010, DMA, HDMI, HDTV, Intel Core, Intel My WiFi, Intel Wireless Display, NETGEAR, PAN, Personal Area Network, PTV1000, Push2TV, Wi-Fi

NETGEAR - logo

Díky spolupráci se společností Intel nabízí NETGEAR zařízení, které vylepšuje způsob, jakým uživatelé dosud zobrazovali, sdíleli a používali digitální obsah na televizoru s velkou obrazovkou.

Společnost NETGEAR, Inc., světový dodavatel technologicky inovativních, značkových síťových řešení, oznámila uvedení malého zařízení NETGEAR Push2TV™ (PTV1000), které zákazníkům umožňuje zobrazit celou obrazovku notebooku na velké obrazovce HDTV – bezdrátově, bez námahy a intuitivně.

Zařízení Push2TV, které je kompatibilní s vybranými notebooky vybavenými funkcí Intel® Wireless Display a poháněnými všemi novými procesory z rodiny 2010 Intel® Core™, dokáže v okamžiku změnit HDTV v obývacím pokoji na obrovský monitor bez nutnosti natahovat po místnosti nevzhledné kabely.

Zařízení Push2TV je sice jen o něco větší než balíček karet, ale umožňuje zákazníkům, aby na velké obrazovce televizoru zobrazili prakticky cokoli z obrazovky svého notebooku, včetně multimédií uložených v notebooku, obsahu z domácí sítě či videí vysílaných z nejoblíbenějších webových stránek.

Schopnosti nového zařízení NETGEAR Push2TV a notebooků s funkcí Intel® Wireless Display poháněných vybranými procesory 2010 Intel Core byly předvedeny již na začátku ledna 2010 v rámci prezentace prezidenta a výkonného ředitele společnosti Intel, Paula Otelliniho, na veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas.

Prvním prodejcem, který řešení Push2TV uvedl do praxe, se stala společnost Best Buy, která rovněž nabídla i exkluzivní série Blue Label™ 2.0 sestávající ze tří notebooků vyvinutých ve spolupráci s předními výrobci OEM počítačů.

NETGEAR Push2TV PTV1000

„Naši zákazníci stále více závisejí na svých noteboocích a chtějí po nás snadný způsob, jak obsah svých počítačů jednodušeji přenést na televizory,“ řekl Jason Bonfig, viceprezident pro počítače ve společnosti Best Buy. „Zařízení NETGEAR Push2TV je jedinečné v tom, jak možnosti zobrazení a procházení z notebooku plynule přenáší na televizor spolu se snadným, intuitivním způsobem připojení a ovládání.“

Počítačový monitor v každém televizoru

Dosud existovalo několik variant, jak připojit televizor k internetu: televizory a přehrávače Blu-ray™ s přístupem k síti, adaptéry digitálních médií (DMA) a set-top boxy, které se k internetu připojují prostřednictvím domácí sítě, počítače nebo notebooky vyhrazené pro domácí kino a připojené k televizoru prostřednictvím HDMI nebo jinými kabely a další způsoby propojení počítače a televizoru.

Tato řešení však dosud mají mnohá omezení, například limitované množství webových stránek, ke kterým lze přistupovat, nebo video kodeků a formátů souborů, které dokáží přehrát.

„Uživatelům stávající řešení pro přenos obrazu nevyhovují, takže jsme se během vývoje a spolupráce se společností NETGEAR soustředili na snadnost použití,“ řekl Erik Reid, ředitel pro mobilní marketing společnosti Intel.

„Výsledkem je to, že funkce Intel® Wireless Display, která je dostupná u vybraných notebooků se všemi novými procesory Intel z rodiny 2010 Core, a adaptér NETGEAR Push2TV zbavily sdílení obsahu dosavadních nepříjemností, takže se uživatelé mohou v klidu posadit, uvolnit se a užívat si obsah na svých velkých televizorech.“

Adaptér NETGEAR Push2TV v kombinaci s funkcí Intel® Wireless Display představuje velmi jednoduché rozšíření možností procházení a prohlížení multimédií na počítači, které výrazně snižuje omezení webových stránek, s nímž se uživatelé v současnosti setkávají u konkurenčních řešení.

Zákazníci budou nově moci přistupovat k velké většině obsahu na svých počítačích či z internetu a zobrazovat si jej na velké obrazovce televizoru. Připojení notebooku k adaptéru NETGEAR Push2TV je stejně snadné jako klepnutí myší. Jednoduché a intuitivní rozhraní umožňuje chráněné připojení a odstraňuje všechny složité problémy, které se vyskytují u jiných dostupných řešení.

Díky tomu zákazník těží z plně integrovaného řešení propojení počítače a televizoru, aniž by musel zapojovat do nového notebooku jakékoli externí komponenty, stát se odborníkem na sítě nebo se učit pracovat s novým uživatelským rozhraním.

Kompletní řešení sestává z adaptéru NETGEAR Push2TV připojeného k televizoru a funkce Intel® Wireless Display načtené na notebooku nové generace poháněném procesorem z rodiny 2010 Intel® Core™.

Funkce Intel® Wireless Display v reálném čase zachycuje plně vykreslené snímky notebookového zobrazení a odesílá komprimované video i audio přímo na adaptér Push2TV prostřednictvím technologie Intel® My WiFi, prvního komerčně dostupného řešení Wi-Fi Personal Area Network (PAN), a vytváří chráněné širokopásmové bezdrátové spojení mezi notebookem a adaptérem Push2TV.

NETGEAR - Intel Wireless Display

V porovnání s ostatními řešeními, kdy je televizní adaptér připojen k domácí síti či bráně, snižuje adaptér Push2TV bezdrátové širokopásmové zatížení až o 50 %.

„Jsme potěšeni, že ve spolupráci se společností Intel můžeme být první, kdo přinese funkci Intel® Wireless Display do obývacích pokojů domácností a poskytne zákazníkům skutečně nejjednodušší způsob, jak zobrazení z počítače rozšířit na televizor – bezdrátově, plynule a přes chráněné spojení,“ řekl Vivek Pathela, viceprezident a generální ředitel společnosti NETGEAR pro domácí produkty a spotřební elektroniku.

„Kombinace našeho adaptéru Push2TV s novou generací počítačů s funkcí Intel® Wireless Display znamená, že se již uživatelé nemusejí mačkat u počítačů, aby si s přáteli nebo rodinou užili nekonečný proud internetového obsahu.“

Adaptér NETGEAR Push2TV vsází na elegantní černý minimalistický design, velmi intuitivní instalaci, technologii Wi-Fi a bleskově přenáší obrazovku notebooku na HDTV přes chráněné spojení. Uživatelé proto mají možnost snadno přistupovat téměř k jakémukoli obsahu, s nímž běžně pracují na svých počítačích.

Zákazníci s adaptérem Push2TV a notebookem nové generace poháněným procesorem z rodiny 2010 Intel® Core™ a připojeným k internetu nebo domácí síti proto mohou:

  • Posadit se, uvolnit se a užívat si hudbu, obrázky i videa z notebooku, domácí sítě nebo internetu ve vysokém rozlišení na HDTV a systému pro domácí zábavu.
  • Surfovat po webu v pohodlí obýváku, s přístupem k mnoha filmům a televizním pořadům, které jsou dnes dostupné online, a dostat se všude, kam je webový prohlížeč zavede.
  • Snadno přecházet z místnosti do místnosti nebo si adaptér Push2TV díky jeho malé a lehké konstrukci vzít na dovolenou či pracovní cesty.

Společnosti Intel a NETGEAR rovněž spolupracují na tom, aby tuto novou technologii během roku 2010 dodaly i do dalších oblastí a distribučních kanálů.

Cena a dostupnost

Nové zařízení NETGEAR Push2TV (PTV1000) je již aktuálně dostupné na vybraných světových trzích. V Evropě a České republice by se měl produkt objevit v průběhu letošního léta.

Adaptér Push2TV bude prodáván spolu s vybranými notebooky za propagační ceny nebo samostatně pro koncové zákazníky za předpokládanou cenu okolo 100 USD.

Maloobchodní cena notebooků Best Buy Blue Label 2.0 začíná na americkém trhu na 900 USD.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Tiskové zprávy

Komentáře