Frost a Nixon stanou proti sobě na Blu-ray

vydáno 3. 3. 2009 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: BD-Live, Blu-ray, BonusView, DTS-HD Master Audio, Duel Frost / Nixon, film, Frost / Nixon, Universal, Universal Pictures, Universal Studios, VC-1

Duel Frost/Nixon (Frost/Nixon, 2008)

Jeden z nejkvalitnějších filmů roku 2008 – Duel Frost/Nixon (Frost/Nixon, FDb.cz) – vychází 21. dubna tohoto roku díky studiu Universal také na Blu-ray. Životopisná dramatizace událostí, které jsou bezprostředně spojeny s proslulou aférou Watergate, se v regionu A (Amerika) objeví na dvouvrstvém 50 GB disku s VC-1 obrazem, DTS-HD Master Audio 5.1 zvukem a slušnou porcí velmi zajímavých bonusů.

Milovníky politické historie nedávných let potěší především záznam skutečného interview bývalého prezidenta Nixona s britským reportérem Frostem, na jehož základech vlastně film staví; nechybí ani The Nixon Library, tedy související reálné dokumenty, nahrávky a záznamy. Obvyklé vynechané scény (některé z nich budou exkluzivně pouze na Blu-ray) doplňují dva dokumenty o vzniku filmu (Discovering Secrets: The People and Places Behind the Story a The Making of Frost/Nixon), audiokomentář režiséra Rona Howarda a také BonusView a BD-Live výbava.

Na v podstatě konverzační politické drama je to více než slušné. Universal navíc svá Blu-ray vydání regionálně nekóduje, není tedy problém pořídit si disk z kteréhokoliv e-shopu. Na českou jazykovou podporu ovšem můžeme zapomenout.

Duel Frost/Nixon (2008)

Byla to největší válka, která se odehrála před televizními kamerami. Na jedné straně stál bývalý americký prezident Richard Nixon, který jako jediný obyvatel Bílého domu rezignoval na svůj úřad, aby se vyhnul hrozícímu odvolání. Na straně druhé se ocitl populární televizní moderátor David Frost. Jejich rozhovor byl napínavý jako ten nejprestižnější boxerský zápas a měl i stejný cíl – udělit tomu druhému smrtící KO.

Aféra Watergate, v níž vládnoucí republikáni s tichým souhlasem prezidenta připravovali odposlouchávání konkurenčních demokratů, patří k nejtemnějším kapitolám americké historie. V jejím důsledku rezignoval prezident Nixon na svůj úřad, aniž za za svou roli v celé aféře a za oklamání celého národa omluvil.

Duel Frost/Nixon (Frost/Nixon, 2008)

Úspěšnému britskému showmanovi Davidu Frostovi to mohlo být úplně ukradené. Jenže on byl typem člověka, který se nehodlá zastavit ani na vrcholu a snaží se posouvat vlastní mantinely dál a dál. Tak se zrodil plán na sérii rozhovorů s bývalým americkým prezidentem, na jehož konci se měl kdysi nejmocnější muž planety omluvit za svůj největší hřích.

Zdálo se, že Frost nebude mít naději, protože Nixon se od rezignace cíleně vyhýbal veřejným vystoupením. Ke všeobecnému překvapení ale na jeho nabídku kývl. Možná v tom hrálo roli podcenění, když svého konkurenta ocejchoval za pouhého baviče, kterého utluče argumenty a nepustí ke slovu, respektive k choulostivým dotazům, které by ho přitlačily ke zdi. Jenže jednou z největších chyb, kterou můžete ve válce udělat, je podcenění nepřítele. To samé ale platí i pro Davida Frosta a jeho tým.

Režie filmu se ujal zkušený tvůrce životopisných snímků Ron Howard (Čistá duše, Apollo 13, Těžká váha), který má spolu s oběma představiteli titulních rolí, Frankem Langellou a Michaelem Sheenem, největší zásluhu na tom, že se ze zdánlivě odtažitého tématu, vyklubal jeden z nejlepších filmů roku 2008.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy na obzoru »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře