Dokument na Viasat History ukáže opravdové mistry špionáže

vydáno 14. 10. 2015 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Z domova

Tagy: dokument, Mistři špioni, seriál, Viasat History

Na kanálu Viasat History bude v říjnu a listopadu možno zhlédnout dokumentární seriál s názvem Mistři špioni, v němž se diváci dozví něco o dějinném vývoji špionáže.

Pořad zahrnující mimo jiné i hrané dobové rekonstrukce je zaměřen na historický průřez tématem v průběhu staletí, a na jednotlivých příkladech ukazuje, jak se nekrvavé válčení využívalo od dob Olivera Cromwella po období 1. světové války.

Ve školním dějepise se, pokud jde o války, dozvíme jen suchá data o tom, kdo s kým bojoval a kdo s kým a kdy případně vyjednal mírovou smlouvu. Špioni, zvědové a dvojití agenti, šedé eminence každého konfliktu, jsou v tomto ohledu trochu stranou. Přitom jsou to právě oni, kdo svými činy často ovlivňují další průběh konfliktu.

Jeden z dílů mapuje život a dílo nizemské tanečnice známé pod pseudonymem Mata Hari, která byla aktivní za 1. sv. války, kdy špehovala pro Němce. Je otázkou, zda to byl z její strany úmysl, nebo jen naivita. Dalším probíraným tématem je dvůr britské královny Alžběty I., korkrétně královnina vrchního tajemníka Sira Francise Walsinghama, který využíval celou síť agentů ke sledování nepřátel. Vojákům Unie a otrokům zase za občanské války v USA pomáhala další špionka, Elizabeth van Lew.

Seriál Mistři špioni bude na kanálu Viasat History vysílán vždy v pondělí od 5. října do 9. listopadu od 9. hodiny večerní.

Zdroj: TZ Viasat

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

V Evropě startuje americká značka Definitive Technology

V Evropě startuje americká značka Definitive Technology

Značka Definitive Technology, založená v roce 1990 a …

Panasonic spouští prodej svých letošních LCD TV

Panasonic spouští prodej svých letošních LCD TV

Na evropských trzích jsou nově v televizi nové řady …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.