Cílem Qualcommu je teď zvýšit výdrž baterie smartwatch

vydáno 19. 10. 2017 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Ze světa

Tagy: 5G Summit, chytré hodinky, čipset, nabíjení, Qualcomm, smartwatch, výdrž baterie

Americký Qualcomm chystá novou generaci čipů – a jedním z cílů tohoto snažení je zvýšit výdrž baterie chytrých hodinek na jedno nabití.

Přestože chytré hodinky stále nejsou natolik populární, jak očekávali výrobci, nezastavilo to společnosti v tom, aby do tohoto segmentu nalévaly další a další finance. Jedním z příkladů je Qualcomm, jehož procesory Snapdragon pohánějí spoustu nositelných zařízení. Ten oznámil, že tímto směrem „zdvojnásobí“ svoje investice.

Pankaj Kedia, ředitel produktového managementu Qualcommu, na 4G/5G Summitu v Hongkongu řekl: „Viděli jsme veřejná oznámení některých našich konkurentů, že opouštějí trh nositelných zařízení. Qualcomm svou investici zdvojnásobuje, protože dnes vítězíme a hodláme v tom pokračovat. Teprve začínáme. V průběhu následujících dvou nebo tří let uvidíte v této oblasti skutečný růst.“

Jedním z největších problémů, které mají lidé se svými smartwatch, je špatná výdrž baterie. To je komplikace, s níž Qualcomm bojuje různými způsoby. A Kedia vysvětluje, že hlavně „na úrovni čipů, na úrovni platformy.“ Například využitím čipsetu k inteligentnímu vypínání těch věcí a funkcí, které právě nepoužíváte.

Podle Qualcommu má být u příští generace chytrých hodinek nižší spotřeba energie, ale i menší velikost a chytřejší senzory. Ale třeba i bezproblémová konektivita a samozřejmě lepší zabezpečení.

Zdroj: Techspot.com

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Mitchell & Johnson 800: hi-fi produkty vyrobené v Británii

Mitchell & Johnson 800: hi-fi produkty vyrobené v Británii | 2 komentáře

Společnost Mitchell & Johnson svojí sérií hi-fi …

OnePlus vstupuje na trh televizí

OnePlus vstupuje na trh televizí | 14 komentářů

Společnost OnePlus, která je známá svými smartphony, …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.