Chytré hodinky od Matrixu pohání tělesné teplo uživatele

vydáno 9. 12. 2016 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Ze světa

Tagy: chytré hodinky, energie, Indiegogo, Matrix PowerWatch, smartwatch, tělesné teplo

Zůstává otázkou, zda už je segment smartwatch za zenitem nebo na svůj vrchol teprve čeká. Jedinou věcí, na které se shodnou všichni, je však fakt, že většina nositelných zařízení nabízí jen podprůměrnou životnost baterie.

Tento problém nicméně nebude trápit majitele modelu Matrix PowerWatch, chytrých hodinek, které jsou kompletně poháněny tělesným teplem uživatele s využitím pokročilé termoelektrické technologie.

Stejně jako ostatní nositelná zařízení, i PowerWatch jsou schopny synchronizovat se se zařízeními s Androidem nebo iOS a díky tomu sledovat počet ujitých kroků, monitorovat spálené kalorie nebo vytvářet statistiku kvality vašeho spánku. Jediným stisknutím tlačítka pak nastavíte stopky nebo časovač. Kromě toho jsou hodinky schopny ukázat vám, kolik elektřiny aktuálně generuje vaše tělesné teplo.

Srdcem modlu Matrix PowerWatch je podle výrobce energeticky nejméně náročný mikroprocesor na světě s názvem AMBI Q. Na jednu stranu nejde o nějaké high-tech hodinky, které nabízí konkurence v podobě třeba Applu nebo Samsungu, na stranu druhou si PowerWatch nebudete nikdy muset sundat za účelem nabití.

Společnost Matrix Industries shání prostředky na PowerWatch na portálu Indiegogo. Dva měsíce před koncem kampaně nasbíraly hodinky 66 tisíc ze 100 tisíc dolarů flexibilního cíle. Za 99 USD (plus poštovné) můžete očekávat dodávku hodinek v červenci příštího roku.

Zdroj: Techspot

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Mitchell & Johnson 800: hi-fi produkty vyrobené v Británii

Mitchell & Johnson 800: hi-fi produkty vyrobené v Británii | 16 komentářů

Společnost Mitchell & Johnson svojí sérií hi-fi …

OnePlus vstupuje na trh televizí

OnePlus vstupuje na trh televizí | 22 komentářů

Společnost OnePlus, která je známá svými smartphony, …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.