CES 2010: Nové revoluční televizory Sony BRAVIA

vydáno 13. 1. 2010 | autor Sony | sekce Tiskové zprávy | téma Televizory | 2 komentáře

Tagy: 3D, 3D Full HD, Blu-ray 3D, BRAVIA, BRAVIA ENGINE 3, BRAVIA Internet Video, catch-up TV, CES 2010, Deep Black, DLNA, Edge LED, EX700, Facebook, Flickr, Full HD 3D, GigaContrast, HDTV, HX900, Image Blur Reduction, Intelligent Dynamic, LCD, LED, LX900, Monolithic Design, Motionflow 100Hz, Motionflow 200Hz PRO, NX800, OptiContrast, Sony, televizor, Twitter, Wi-Fi, XMB, Xross Media Bar, YouTube

Sony - logo
 • Unikátní design Monolithic je charakterizován minimalistickým stylem a kvalitními materiály
 • Internetové služby umožňují přístup k televizním archívům, internetovému vysílání videa a novinkám z oblíbených webových stránek
 • Trojrozměrný obraz a dokonale plynulý pohyb navozuje dojem filmového plátna

Řada televizorů BRAVIA pro rok 2010 změní způsob, jakým sledujete televizi. Dopřejete si cestu trojrozměrným světem, obraz jako na filmovém plátně a vybírat budete z nepřeberné nabídky internetových služeb. Designový televizor z nové řady BRAVIA ozdobí váš obývací pokoj a udělá z něj centrum domácí zábavy.

Dodejte svému obývacímu pokoji eleganci a styl

Televizory BRAVIA jsou navrženy v rámci nové koncepce Monolithic Design využívající minimalistický, funkční styl a vytvářející zařízení, která dokonale splynou s interiérem vašeho domova.

Každému detailu byla věnována velká pozornost: pečlivě byly vybírány kvalitní materiály, plocha obrazovky splývá s rámem, do kterého je zasazena, a vypadá dokonale zapnutá i vypnutá. Nové televizory BRAVIA lze také naklonit o 6 stupňů dozadu, abyste je mohli sledovat z ideálního úhlu, i když jsou umístěny na nízkém TV stolku. Toto nastavení zároveň opticky zvětšuje prostor v místnosti.

Unikátní design Monolithic byl použit u všech zařízení pro domácí zábavu, která budou uváděna společností Sony na trh v letošním roce. Televizory BRAVIA®, přehrávače Blu-ray Disk™ i systémy domácího kina z této designové řady mají společné také integrované Wi-Fi připojení.

Jednoduše tak připojíte televizor nebo Blu-ray přehrávač k internetu, a můžete si procházet, ukládat do oblíbených, nebo přehrávat soubory prostřednictvím menu XrossMediaBar™ (XMB™) a jediného dálkového ovladače.

Vychutnejte si svět bez překážek

Konečně nastala doba IPTV (internetové televize). Nové televizory BRAVIA – například model NX800 – umožňují jednoduché připojení k internetu přes Wi-Fi, a tím přístup k obrovské nabídce internetového obsahu a služeb v pohodlí vašeho obývacího pokoje.

Technologie BRAVIA Internet Video umožňuje sledovat televizní pořady, které vám utekly prostřednictvím internetových archívních televizních služeb (tzv. catch-up TV). Můžete díky němu zapomenout na nepříjemné spory o dálkový ovladač a pohodlně si pustit opakování svých oblíbených pořadů, až se vám to bude hodit.

Nabízí se také řada bezplatných videoklipů, které jsou k dispozici na stránkách pro sdílení multimediálního obsahu jako je YouTube™, Dailymotion™, Wired™ a mnoho dalších. Není nutné zapínat počítač a cokoli sledovat na malém displeji. Videa a služby rychle najdete a spustíte přímo na velké obrazovce vašeho televizoru.

Mezi další internetové služby patří užitečné pomocné programy („widgety“), které si můžete stáhnout pro okamžitý přístup k novým zprávám v sítích jako Twitter™, Flickr™, Facebook™ atd.

Sony BRAVIA NX800

Online služby jsou uspořádány do kategorií, ke kterým máte rychlý přístup prostřednictvím oceněného televizního menu XrossMediaBar™ (XMB™). Jediným stisknutím tlačítka si můžete přiřadit vybraná videa k oblíbeným a sdílet nejlepší kousky s rodinou a přáteli.

Užijte si nový rozměr ve formátu Full HD 3D

Nové televizory BRAVIA (jako např. model LX900) jsou prvními modely s novou technologií Full High Definition 3D od Sony. Zapomeňte na rozostřený obraz a brýle vystřižené z lepenky. Full HD 3D od Sony je pokročilá obrazová technologie, která využívá vysokou obnovovací frekvenci 200Hz Motionflow. V kombinaci s brýlemi s aktivním závěrkovým systémem (Active Shutter) tak vytváří trojrozměrný obraz s velmi realistickou hloubkou a sytostí.

Ve Full HD 3D budete mít příležitost prožít například celé mistrovství světa ve fotbale 2010, na kterém budou poprvé v historii zápasy snímány profesionálními 3D kamerami Sony.

Kino ve vašem obývacím pokoji

Formát Full HD 3D není jedinou stránkou nového života, který zprostředkovávají televizory řady BRAVIA pro rok 2010. Nové LCD televizory BRAVIA do vašeho obývacího pokoje přinášejí také kvalitu obrazu jako z filmového plátna.

Pokročilá technologie Motionflow 200Hz PRO s redukcí rozmazání obrazu (Image Blur Reduction) zobrazuje čtyřikrát více snímků než běžné 50Hz televizory, takže promítaný pohyb je extrémně plynulý a realistický. Za přispění nové funkce blikání podsvícení tak vzniká televizní obraz, který skutečně vypadá jako v kině.

Sony BRAVIA - Monolithic Design

Nové televizory BRAVIA (např. HX900) využívají speciálně navržených obrazovek s optimalizovanými panely a nejnovější technologií LED podsvícení pro dosažení vysoké intenzity barev a kontrastu (GigaContrast). Dosahují tak nejčistší bílé a nejtemnější černé, jak je znáte z kina.

Jednodušší život díky inteligentním funkcím

Nové televizory BRAVIA jsou připraveny zjednodušit vám život. Pořiďte si televizor s integrovaným Blu-ray™ nebo DVD přehrávačem a ušetříte doma spoustu cenného místa. K dispozici jsou i vestavěné tunery pro snadný přístup k digitálnímu televiznímu vysílání, aniž byste potřebovali samostatný set-top box.

Nová řada televizorů BRAVIA je dále vybavena inteligentními senzory a ekologickými funkcemi, které vám usnadní život, učiní vás ohleduplnějšími k životnímu prostředí a ušetří vám peníze. Inteligentní prostorový senzor u modelu LX900 je vybaven technologií rozpoznání obličeje, takže pozná, kdo sedí před obrazovkou.

Když se nikdo nedívá, televizor sníží jas obrazovky nebo obrazovku úplně vypne. Když vaše děti sedí příliš blízko, televizor je upozorní, a když nesedíte přímo naproti obrazovce, televizor provede optimalizaci obrazu a zvuku. Senzor dokonce rozpozná vaše televizní návyky a doporučí pořady, které by vás mohly zajímat.

Intenzitu a dokonce barevnou teplotu světla v místnosti automaticky detekují senzory okolního světla proto, aby obraz mohl být co nejjednodušeji nastaven na optimální kvalitu a minimální spotřebu energie.

Sony BRAVIA - Monolithic Design

Zábava do každé domácnosti

„Nová řada televizorů BRAVIA přináší nejúžasnější zážitky domácí zábavy, jaké jsme nabízeli,“ říká Hiroshi Sakamoto, viceprezident TV Marketing Europe.

„Spojili jsme v ní skvělé nové technologie jako Full HD 3D s naším novým designovým konceptem Monolithic a se snadným přístupem k nepřebernému množství obsahu na internetu. Naše nová řada zařízení pro domácí zábavu na rok 2010 zcela změní způsob, jak se doma ve svém obývacím pokoji bavíte.“

Díky čtyřem modelovým řadám BRAVIA – Signature, Cinematic, Presence a Essential – vám můžeme nabídnout televizor s technologiemi, které nejlépe odpovídají vašim potřebám.

Řada Signature

Řada SIGNATURE představuje domácí zábavu budoucnosti: formát Full HD 3D a Wi-Fi konektivita v působivém designu Monolithic. Televizory SIGNATURE dodají vašemu obytnému prostoru jedinečný styl a zároveň nabízejí dokonalý divácký zážitek z trojrozměrného obrazu v rozlišení Full HD, přístup k široké nabídce internetových služeb a inteligentní funkce jako např. praktický prostorový senzor s detekcí obličeje pro maximální pohodlí.

Sony BRAVIA - Monolithic Design

BRAVIA LX900

 • Integrovaná technologie Full HD 3D: realistické filmy a hry
 • Vestavěná Wi-Fi konektivita pro přístup k online obsahu a službám, internetovým „widgetům“ a DLNA zařízením
 • Superplynulý a detailně prokreslený pohyb díky technologii Motionflow 200Hz PRO s redukcí rozmazání obrazu (Image Blur Reduction)
 • Edge LED a design Monolithic: kvalitnější divácké zážitky, stylový doplněk domácnosti
 • Inteligentní senzory pro úsporu energie a personalizované nastavení parametrů
 • Nabízené velikosti: 40" (102 cm), 52" (132 cm), 60" (152 cm)

Řada Cinematic

Řada CINEMATIC nabízí divácký zážitek jako ve skutečném kině díky nejvyšší obrazové kvalitě. Výsledkem spojení nového LED podsvícení, pokročilé technologie Motionflow a speciálně navržených obrazovek je obraz, jaký znáte z kina: dokonale detailní prokreslení, perfektní kontrast a syté barvy.

BRAVIA HX900

 • Obrazovka Intelligent Dynamic s LED podsvícením: GigaContrast a přirozené barvy
 • Superplynulý a detailně prokreslený pohyb díky technologii Motionflow 200Hz PRO s redukcí rozmazání obrazu (Image Blur Reduction)
 • Unikátní panel OptiContrast pro obraz jako v kině
 • Zcela realistický obraz ve formátu Full HD 3D
 • Nabízené velikosti: 46" (117 cm), 52" (132 cm)
Sony BRAVIA NX800

Řada Presence

Řada PRESENCE přináší elegantní design do moderního obytného prostoru a možnost přístupu k obrovské nabídce zábavy. Televizory PRESENCE se zvenku vyznačují nenápadnou elegancí, ale uvnitř skrývají nejnovější technologie umožňující snadný bezdrátový přístup ke spoustě zábavy doma i na internetu.

BRAVIA NX800

 • Minimalistický design Monolithic: jedinečný styl pro váš obývací pokoj
 • Vestavěná Wi-Fi konektivita pro přístup k online obsahu a službám, internetovým „widgetům“ a DLNA zařízením
 • Superplynulý a detailně prokreslený pohyb díky technologii Motionflow 200Hz PRO s redukcí rozmazání obrazu (Image Blur Reduction)
 • Panel Deep Black a podsvícení Edge LED: lepší obraz a supertenká konstrukce
 • Součástí je podstavec ze skla a kartáčovaného hliníku s nastavitelným sklonem 6° pro umístění na moderní nízký nábytek
 • Nabízené velikosti: 40" (102 cm), 52" (132 cm)

Řada Essential

Řada ESSENTIAL nabízí pro každého zážitky v rozlišení HD a skvělou zábavu, která stojí na spojení nejlepších technologií a výjimečného výkonu. Televizory ESSENTIAL charakterizuje stylový design, eko-funkce, vynikající obrazová kvalita a vestavěné zábavní prvky, jako jsou integrované Blu-ray™ nebo DVD přehrávač nebo snadný přístup k digitálnímu televiznímu vysílání.

Sony BRAVIA - Monolithic Design

BRAVIA EX700

 • Tenká obrazovka Edge LED s jasným, detailně prokresleným Full HD obrazem
 • Wi-Fi konektivita pro přístup k online obsahu, službám a internetovým „widgetům“
 • Prostorový senzor & řada energeticky úsporných funkcí
 • BRAVIA ENGINE 3 & Motionflow 100Hz: vynikající obrazová kvalita a pohyb bez rozmazání
 • Nabízené velikosti: 32" (81 cm), 40" (102 cm), 46" (117 cm), 52" (132 cm), 60" (152 cm)

Článek je součástí série, informující o akci CES 2010 »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Tiskové zprávy

Komentáře

Re: CES 2010: Nové revoluční televizory Sony BRAVIA

Vložil Stíhačka (bez ověření), 13. Leden 2010 - 14:13

Obrázek uživatele Stíhačka

No na nějaké TV archivy můžeme u nás zapomenout. Ta funkce blikání obrazu, abych se cítil jako v kině, to si asi dělají srandu, ne? Navrhuji ještě pouštět černobílý obraz s uměle vytvořeným šumem, vypnout zvuk a pustit doprovod z piana. To bude teprve kino!

Re: CES 2010: Nové revoluční televizory Sony BRAVIA

Vložil d.f.h, 13. Leden 2010 - 15:32

Obrázek uživatele d.f.h

To beru, u některých filmů by to bylo dost stylové. Třeba u Avatara…? :-D