CES 2010: NETGEAR představuje novinky z oblasti multimédií

vydáno 9. 1. 2010 | autor NETGEAR | sekce Tiskové zprávy | téma Přehrávače, IT a software

Tagy: 1080p, 802.11n, CES 2010, DGN2200M, DLNA, EVA9100, EVA9150, FLAC, Flickr, Full HD, Gaming Network Switch, GS605AV, HomePlug AV, M2TS, MS2110, NETGEAR, Powerline, Powerline AV 200, router, RSS, Stora, WAV, Wi-Fi, XAVB2001, XAVB2501

NETGEAR - logo

Společnost NETGEAR®, Inc., celosvětový dodavatel technologicky inovativních, značkových síťových řešení, tento týden na veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show 2010 (CES) v Las Vegas představuje své nejnovější produkty.

NETGEAR uvádí nová řešení v oblastech bezdrátových a mobilních sítí, zábavy i ukládání dat, která zákazníkům umožní, aby si maximálně vychutnali svá digitální média ve vysokém rozlišení, a to kdykoli, kdekoli a na jakékoli obrazovce.

NETGEAR pokračuje ve svém inovačním přístupu, který mu pravidelně přináší ocenění odborníků po celém světě. Letošní ročník CESu přinesl společnosti NETGEAR dvě další ceny za konstrukční a technickou inovaci, které jsou udělovány nejzajímavějším produktům ve vybraných kategoriích.

Oceněnými přístroji se v kategorii Domácí sítě stalo domácí úložné zařízení NETGEAR Stora™ MS2110 a bezdrátový směrovač NETGEAR Wireless-N Router 300 s DSL modemem ve verzi pro mobilní sítě DGN2200M, který nabízí bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11n a pracuje současně se signálem ADSL2+ i 3G/4G/WiMAX sítí.

„Mnoho nových produktů nabízí stále častěji připojení nejen k internetu, ale i vzájemně mezi sebou, aby vylepšily a usnadnily práci uživatelů s domácí zábavou. Aby se však tato zařízení mohla k sobě připojit, je nezbytné pracovat s vhodně zvolenou sítí, která umožní rychlejší přenos dat na větší vzdálenosti a s vyšší spolehlivostí,“ řekl Patrick Lo, zakladatel a výkonný ředitel společnosti NETGEAR.

„Síť se stala základní, nezbytnou částí infrastruktury podobně jako vodovod nebo elektřina. NETGEAR dodává komplexní technologii pro efektivní provoz sítí – a dělá to nejlépe.“

NETGEAR Stora MS2110

Nové produkty pro ukládání a přehrávání multimédiálního obsahu

NETGEAR nabízí širokou škálu produktů vyrobených na míru současných požadavků a potřeb moderních uživatelů digitálních sítí. Mezi tyto produkty patří multimediální přehrávače s připojením k internetu, úložné servery pro domácí multimédia a další zařízení, která uživatelům poskytují připojení k internetu a jejich digitálním médiím nejen v domácnosti, ale prostřednictvím vzdáleného přístupu i kdekoli mimo ni.

Zlatým hřebem letošní expozice společnosti NETGEAR na veletrhu CES 2010 je v této kategorii produktů držitel ocenění veletrhu CES za inovaci, NETGEAR Stora™ MS2110 – úložný server pro domácí multimédia navržený pro maximálně snadnou obsluhu, který zákazníkům umožňuje přistupovat k digitálním multimediálním souborům kdekoli, kdykoli a na jakékoli obrazovce.

NETGEAR Stora nabízí uživatelům možnost snadno pracovat s jejich daty a bezpečně je zálohovat. Na jediném místě mohou být uložena veškerá domácí multimédia – fotografie, hudební soubory, videa i další soubory – a lze k nim snadno přistupovat z řady síťových zařízení, jako např. PC, notebooků, Maců, smartphonů, herních konzol, síťových Blu-ray přehrávačů či HD televizorů.

Jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní umožňuje uživatelům intuitivní správu, ať už při lokálním nebo vzdáleném přístupu, doma či na cestách. Hudbu a fotografie lze snadno přehrávat na televizorech, herních konzolách a dokonce i digitálních fotorámečcích s připojením na internet.

Samozřejmě je možné pracovat i s videem v plném 1080p HD rozlišení – stejně jako u multimediálních přehrávačů NETGEAR Digital Entertainer. Díky DLNA certifikaci se mohou uživatelé rovněž spolehnout na 100 % kompatibilitu se všemi ostatními DLNA certifikovanými přístroji.

NETGEAR Stora obsahuje dvě pozice pro pevné disky; v současné době se prodává model MS2110, jež je osazen jedním terabajtovým pevným diskem (při osazení druhé pozice dojde k automatickému zrcadlení dat), během nejbližších týdnů se na trhu objeví i druhý model obsahující pevný disk o kapacitě 2 TB.

Digital Entertainer Elite EVA9150

Celosvětovou premiéru si na CESu 2010 odbyl také výkonný a flexibilní přehrávač digitálních médií Digital Entertainer Express EVA9100, který uživatelům umožňuje snadno a plynule přehrávat knihovny digitálních médií a internetový obsah v domácí síti na televizorech s vysokým rozlišením.

Přehrávač EVA9100 nabízí stejný výkon jako model Digital Entertainer Elite EVA9150 a podporuje nejnovější audio/video technologie, takže je ideálním řešením pro všechny multimediální nadšence. Jedinečná technologie přehrávače Digital Entertainer Express umožňuje uživatelům nepřerušovaně streamovat formát M2TS díky ukládání do vyrovnávací paměti a přehrávat digitální video v kvalitě Blu-ray™ až do rozlišení 1080p.

Přístroj přehrává také formát MP3, vícekanálové soubory WAV a FLAC a digitální fotografie ve vysokém rozlišení z PC, počítačů Mac® nebo síťových úložišť (NAS) typu NETGEAR Stora. Zákazníci si mohou užívat také internetového obsahu, například internetová rádia (přes 250 stanic), Flickr™, kanály RSS či videa z oblíbených webových stránek.

Přepínače a zařízení pro připojení síťových přístrojů

NETGEAR řeší problematiku spolehlivé práce s vysoce kvalitním obsahem ve vysokém rozlišení v celé domácnosti tím, že vyvíjí produkty – bezdrátové směrovače, zařízení powerline a ethernetové přepínače – které zákazníkům poskytují vhodnou síťovou infrastrukturu.

Technologie powerline umožňuje uživatelům využít pro připojení k internetu stávající elektrické zásuvky, což je praktičtější a mnohem elegantnější, než nevzhledné ethernetové kabely. Na letošním CESu NETGEAR uvádí dvě nové sady powerline adaptérů podporujících rychlost přenosu dat až 200 Mb/s, jež je vhodná i pro aplikace s největším požadavkem za datové toky, jako např. HD video streaming, VoIP telefonie, hraní online her či přenosy velkých souborů po síti.

Powerline 200 AV Adapter Kit XAVB2001 je až o 50 % menší než konkurenční výrobky, využívá nejnovější technologie z oblasti powerline a nabízí až o 20 % vyšší propustnost i rychlost na delší vzdálenosti oproti konkurenčním řešením. Druhá novinka – NETGEAR Powerline AV 200 + adaptér XAVB2501 – nabízí stejný výkon i design, a navíc ještě unikátní filtrování „pass-through“.

Obě zařízení splňují certifikaci HomePlug AV® zaručující spolehlivé datové přenosy přes rozvody elektrické energie, takže mohou snadno rozšířit jiné již existující HomePlug AV sítě.

NETGEAR Powerline XAVB2501

Letos na jaře uvede NETGEAR na trh rovněž svůj první pětiportový AV přepínač pro domácí sítě. Nový přepínač 5-port Home Theater and Gaming Network Switch GS605AV dokáže připojit k domácí síti a internetu gigabitovou rychlostí televizory, zařízení TiVO®, DVR, přehrávače Blu-ray, herní konzole i kabelové/satelitní přehrávače a set-top boxy.

Umožňuje přenášet video ve vysokém rozlišení až do 1080p, podle priority také nastavuje a optimalizuje výkon internetového připojení pro kvalitnější síťový přenos videa, digitální hudby či online hraní bez zpoždění prostřednictvím služeb typu YouTube™, Hulu™, iTunes™ a Xbox™.

Uživatelé mohou jednotlivým připojeným zařízením přiřazovat priority zvolením příslušného barevně odlišeného portu. Funkce pro účinnější využití energie zahrnují režim automatického vypínání portů při jejich nečinnosti a automatické zjištění délky kabelu pro zcela optimální přizpůsobení spotřeby energie.

Nové technologie pro práci s digitálním obsahem

Společnost NETGEAR na veletrhu CES 2010 rovněž prezentuje nejnovější inovace v oblasti technologií, které se stanou součástí nových produktů, uváděných na trh později během roku 2010. Jedná se o:

Vylepšení standardního rozlišení (SD) téměř na úroveň vysokého rozlišení (Near-HD)

Digitální média se prudce rozšířila a sledování online videa je stále oblíbenější, kvalita většiny těchto online videí vytvářených uživateli je však bohužel často nízká. NETGEAR proto do svých produktů přidá nové technologie, které převádějí videa ve standardním rozlišení do kvality blížící se vysokému rozlišení vylepšením kontrastu, barev, a snížením zrnitosti, obrazového šumu i kostičkování obrazu.

Zachování kvality vysokého rozlišení z internetu

Velkým problémem při přehrávání videí ve vysokém rozlišení z internetu na televizoru prostřednictvím domácích směrovačů je rychlost širokopásmového připojení, protože ta je často omezená nebo značně kolísá.

NETGEAR do připravovaných produktů zařadí novou technologii, která dokáže kompenzovat video pakety ztracené při špatném internetovém připojení tak, aby byla zachována kvalita vysokého rozlišení. Tato nová technologie dokáže zvýšit šířku pásma až trojnásobně a zajistit dostatečnou podporu datových proudů potřebných pro přenos HD videa.

Řešení problémů se silou bezdrátového signálu

Na jaře letošního roku uvede NETGEAR bezdrátový extender standardu Wireless-N, který umožní posílení stávající domácí sítě tak, aby umožnila bezdrátový přenos více datových proudů videa ve vysokém rozlišení a zvuku bez výpadků v celé domácnosti.

Tento extender nabídne stabilní rozšířené připojení všem multimediálním zařízením s ethernetovým připojením v domácnosti, jako jsou např. herní konzole, přehrávače Blu-ray, zařízení TiVo HD, Slingbox™, televizory s internetovým připojením, Apple® TV, přehrávače řady NETGEAR Digital Entertainer, úložná zařízení NETGEAR Stora a dalším, na něž bude spolehlivě přenášet video v HD kvalitě z domácí sítě, internetu nebo od poskytovatele služeb IPTV.

Přístroj kombinuje vícenásobné vstupy 4×4, zpracování signálu z více antén (MIMO), analýzu spektra v reálném čase i dynamické digitální tvarování svazku, a navíc využívá 5 GHz frekvenční pásmo s nízkým rušením. Je navržen speciálně k tomu, aby překonal běžné problémy se sílou a kvalitou bezdrátového signálu spojené s částmi domácnosti, kam signál špatně proniká zejména kvůli stavebním materiálům typu kamenných nebo silných cihlových zdí.

Informace o cenách a dostupnosti jednotlivých novinek budou k dispozici v průběhu letošního roku.

Článek je součástí série, informující o akci CES 2010 »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Tiskové zprávy

Komentáře