Blu-ray filmy ve světě - 34. týden 2009

vydáno 22. 8. 2009 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa | 1 komentář

Tagy: Angel Heart, Blu-ray, Cid, Dexter, film, Hannah Montana, Julieta Venegas, Kagemuša, Krvavá hostina, Kryštof Kolumbus, Na prahu temnot, Neznámý, Pád říše římské, Playtime, Poslední dům nalevo, Sons of Anarchy, Streets of Blood, Surveillance, Tyson, Zvláštní dny

Blu-ray Disc logo

V USA, Kanadě, Velké Británii, Německu a Francii tento týden vyšlo více než čtyřicet Blu-ray titulů: třetí sezóna seriálu Dexter, válečné drama Kagemuša, vizuálně inovativní Playtime, tajemný thriller Angel Heart, westernový horor Na prahu temnot, akční sci-fi Zvláštní dny a další zajimavé filmy, dokumenty nebo koncerty.

Nabídka filmů se v jednotlivých zemích částečně překrývá a u nás v regionu B tvoří její značnou část tituly, které už před časem vyšly v regionu A. Přesto se dá při celkovém pohledu na desítky titulů, které se tento týden ve světě objevily, určitě najít několik kvalitních kousků.

Celá řada těchto zahraničních filmů už je a nebo brzy bude oficiálně k dispozici i u nás s českou jazykovou podporou. Informace o takových titulech pravidelně přinášíme v seriálu tuzemské Blu-ray filmy.

TIP: Každý den vám přinášíme informace o filmech, které se na Blu-ray teprve chystají. Sledujte seriál Blu-ray filmy na obzoru a buďte v obraze!

Ve 34. týdnu roku 2009 (17. – 23. srpna 2009) si pro nás filmová studia připravila následující nové tituly:

USA (region A)

Kanada (region A)

Velká Británie (region B)

Německo (region B)

Francie (region B)

Důležitá poznámka na závěr: při nákupu v regionu A nebude mít žádný z těchto titulů s největší pravděpodobností českou jazykovou podporu ani ve formě titulků. Existuje nicméně určitá šance, že se konkrétní film časem objeví v evropské (region B) distribuci včetně českých titulků nebo dabingu.

Pokud bude mít někdo ze čtenářů doplňující informace ohledně jazykové výbavy, budu velmi rád, když si je nenechá pro sebe.

Evropa patří do regionu B, filmy se zde tedy mohou objevit nejen s jinou jazykovou výbavou, ale hlavně s úplně jinými daty vydání. Všechny tyto informace lze sledovat v databázi Blu-ray filmů, stejně jako informace o importu (dovozu) a následném přehrávání Blu-ray titulů z jiných regionů.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy ve světě »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Včera Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Re: Blu-ray filmy ve světě - 34. týden 2009

Vložil Anonym (bez ověření), 24. Srpen 2009 - 0:31

Obrázek uživatele Anonym

No, nebyl by svět jednodušší kdyby byli titulky k DVD ve všech jazycích toho regionu? Já už bych kupoval Scrubs, 24, HIMYM. Snad se toho někdy dočkáme. :-(