Blu-ray a HD DVD filmy ve světě - 9. týden 2008

vydáno 26. 2. 2008 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: 30 dní dlouhá noc, Beowulf, Blu-ray, film, Freedom, HD DVD, Initial D, Led Zeppelin: The Song Remains the Same, Mé druhé já, Rain in the Mountains, Strážci Dračí brány, válka formátů, Zabijte krále, Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem

Vítejte u dalšího z pravidelných přehledů Blu-ray a HD DVD titulů, vycházejících v zahraničí. Tento týden je sice slabší, kromě upírské novinky 30 dní dlouhá noc a výjimečného animáku Beowulf není skoro na co upozorňovat, ale aspoň se můžeme věnovat situaci kolem „mrtvých“ HD DVD filmů.

30 dní dlouhá noc (30 Days of Night, 2007)

Oproti minulému týdnu se totiž změnila jedna podstatná věc – společnost Toshiba oficiálně pohřbila HD DVD a vítězem takzvané války formátů se stala konkurenční technologie Blu-ray, za kterou stojí především Sony. Všechna velká filmová studia během minulého týdne oznámila, že budou své filmy dál vydávat jen na Blu-ray, tyto týdenní přehledy tedy brzo přijdou o HD DVD část.

Ještě ale zbývá 37 titulů, které by měly na HD DVD podle plánu vyjít. Ačkoliv se opravdu jedná o mrtvou technologii a neexistuje žádný rozumný důvod, proč by si HD DVD filmy měl někdo kupovat, v rámci úcty k poraženému se tyto tituly budou ve zdejších přehledech objevovat až do úplného konce. Ten nastane ve chvíli, kdy nebude existovat žádný připravovaný HD DVD film.

TIP: Ohledně dalšího osudu HD DVD filmů se můžete vyjádřit v anketě Měly by být ze zdejší databáze filmů odstraněny HD DVD tituly?

V 9. týdnu roku 2008 (konkrétně k datu 26. února) si pro nás filmová studia připravila následující nové tituly:

Blu-ray

HD DVD

Důležitá poznámka na závěr: žádný z těchto titulů s největší pravděpodobností nemá českou jazykovou podporu ani ve formě titulků. V případě HD DVD je to téměř stoprocentně jisté, u Blu-ray filmů určitá šance existuje. Takové filmy se pak časem dokonce mohou objevit v tuzemské distribuci. Pokud bude mít někdo ze čtenářů doplňující informace ohledně přitomnosti českých titulků nebo dabingu, budu velmi rád, když si je nenechá pro sebe.

Informace o vydávaných titulech platí pro region A, tedy pro Ameriku. Evropa ale patří do regionu B, filmy se zde tedy mohou objevit nejen s jinou jazykovou výbavou, ale hlavně s úplně jinými daty vydání. Všechny tyto informace lze sledovat v databázi HD filmů, stejně jako informace o importu (dovozu) a následném přehrávání Blu-ray titulů z jiných regionů. HD DVD filmy regiony nepoužívají a lze je tedy dovážet odkudkoliv.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy ve světě »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře