Blu-ray a HD DVD filmy ve světě - 18. týden 2008

vydáno 29. 4. 2008 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: 27 šatů, Blu-ray, Dannyho parťáci, Dannyho parťáci 2, film, koncert, Mötley Crüe: Carnival of Sins, Mozart: Die Zauberflöte, První rytíř, Zlatý kompas

Dannyho parťáci (Ocean's Eleven, 2001)

Tento týden sice v zahraničí na Blu-ray nevycházejí žádné velké trháky, přesto mohou být spokojení téměř všichni: příznivci opery i tvrdého rocku, romantických komedií i chytrých kriminálek, na své si příjdou i milovníci fantasy. Uhodnete, jaké filmy nás tentokrát čekají?

Pro pořádek bude dobré dodat, že První rytíř vychází 26. května oficiálně i u nás. Dannyho parťáky i jejich druhé pokračování zase bylo možné už dříve zakoupit v rámci kompletního vydání trilogie Dannyho parťáci – dárkový box, samostatně jsou všechny tři díly k dispozici opravdu až teď.

Na HD DVD tentokrát v zahraničí nevychází vůbec nic. Tento formát je sice už mrtvý, přesto se zde budou nové tituly objevovat až do úplného konce – samozřejmě pokud právě nějaké vyjdou. Ještě je totiž ohlášeno osm filmů.

TIP: Ohledně dalšího osudu HD DVD filmů se můžete vyjádřit v anketě Měly by být ze zdejší databáze filmů odstraněny HD DVD tituly?

V 18. týdnu roku 2008 (konkrétně k datu 29. dubna) si pro nás filmová studia připravila následující nové tituly:

Blu-ray

27 šatů (27 Dresses, 2008)

Důležitá poznámka na závěr: žádný z těchto titulů s největší pravděpodobností nemá českou jazykovou podporu ani ve formě titulků. V případě HD DVD je to téměř stoprocentně jisté, u Blu-ray filmů určitá šance existuje. Takové filmy se pak časem dokonce mohou objevit v tuzemské distribuci. Pokud bude mít někdo ze čtenářů doplňující informace ohledně přitomnosti českých titulků nebo dabingu, budu velmi rád, když si je nenechá pro sebe.

Informace o vydávaných titulech platí pro region A, tedy pro Ameriku. Evropa ale patří do regionu B, filmy se zde tedy mohou objevit nejen s jinou jazykovou výbavou, ale hlavně s úplně jinými daty vydání. Všechny tyto informace lze sledovat v databázi HD filmů, stejně jako informace o importu (dovozu) a následném přehrávání Blu-ray titulů z jiných regionů. HD DVD filmy regiony nepoužívají a lze je tedy dovážet odkudkoliv.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy ve světě »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře