Blu-ray a HD DVD filmy ve světě - 17. týden 2008

vydáno 22. 4. 2008 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: Blu-ray, dokument, El Orfanato, film, Freedom Vol. 5, HD DVD, One Missed Call, Six Degrees Could Change the World, Sublime, The Orphanage, Zmeškaný hovor

Sublime (2007)

Dokument o globálním oteplování, zřejmě nejhorší americký remake japonského hororu, místy děsivá pohádka pro dospělé a španělský mysteriozní thriller – takové tituly vycházejí tento týden v zahraničí na Blu-ray. Pojďme se jim podívat na zoubek!

Ano, co do počtu velmi slabý týden, pouhé čtyři filmy. Ani kvalitou se nejdná o bůhvíjaké skvosty… Nicméně hororový thriller The Orphanage si trochu pozornosti jistě zaslouží a dokument Six Degrees Could Change the World zase upozorňuje na ožehavé otázky (doslova), týkající se každého z nás. Doufejme, že příští týden bude lepší.

Na HD DVD tentokrát v zahraničí vychází jen další díl anime série Freedom. HD DVD formát je sice už mrtvý, přesto se zde budou nové tituly objevovat až do úplného konce – ten nastane za několik týdnů, během kterých ještě vyjde 8 ohlášených filmů.

TIP: Ohledně dalšího osudu HD DVD filmů se můžete vyjádřit v anketě Měly by být ze zdejší databáze filmů odstraněny HD DVD tituly?

V 17. týdnu roku 2008 (konkrétně k datu 22. dubna) si pro nás filmová studia připravila následující nové tituly:

Blu-ray

Six Degrees Could Change the World (2008)

HD DVD

Důležitá poznámka na závěr: žádný z těchto titulů s největší pravděpodobností nemá českou jazykovou podporu ani ve formě titulků. V případě HD DVD je to téměř stoprocentně jisté, u Blu-ray filmů určitá šance existuje. Takové filmy se pak časem dokonce mohou objevit v tuzemské distribuci. Pokud bude mít někdo ze čtenářů doplňující informace ohledně přitomnosti českých titulků nebo dabingu, budu velmi rád, když si je nenechá pro sebe.

Informace o vydávaných titulech platí pro region A, tedy pro Ameriku. Evropa ale patří do regionu B, filmy se zde tedy mohou objevit nejen s jinou jazykovou výbavou, ale hlavně s úplně jinými daty vydání. Všechny tyto informace lze sledovat v databázi HD filmů, stejně jako informace o importu (dovozu) a následném přehrávání Blu-ray titulů z jiných regionů. HD DVD filmy regiony nepoužívají a lze je tedy dovážet odkudkoliv.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy ve světě »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře