Blu-ray a HD DVD filmy ve světě - 16. týden 2008

vydáno 15. 4. 2008 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: AVP: Aliens Vs. Predator Unrated 2-Pack, Blu-ray, Bonnie a Clyde, Cesta do Indie, film, HD DVD, Juno, Komando, koncert, Mariah Carey: The Adventures of Mimi, Než ďábel zjistí, že seš mrtvej, Predátor, Vetřelci vs. Predátor 2, Vetřelec vs. Predátor

Juno (2007)

I tento týden vychází v zahraničí několik nových Blu-ray titulů a tentokrát si vybere opravdu každý. Pokračování vetřelčí „odbočky“ Vetřelci vs. Predátor 2, akční klasika Komando a Predátor, drama Cesta do Indie nebo kritikou i diváky oblíbený snímek Juno – to všechno a ještě něco navíc!

Jen tak mimochodem: počet filmů na Blu-ray dnešním dnem překročil kulatou pětistovku, celkem jich je už 504. Oproti desetitisícům titulů na DVD je to sice naprosto zanedbatelné číslo, přesto si tento fakt zaslouží zmínku.

Na HD DVD v zahraničí vychází jen film Bonnie a Clyde studia Warner Bros., který se na Blu-ray objevil už před třemi týdny. HD DVD formát je sice už mrtvý, přesto se zde budou nové tituly objevovat až do úplného konce – ještě má totiž vyjít 9 filmů.

TIP: Ohledně dalšího osudu HD DVD filmů se můžete vyjádřit v anketě Měly by být ze zdejší databáze filmů odstraněny HD DVD tituly?

V 16. týdnu roku 2008 (konkrétně k datu 15. dubna) si pro nás filmová studia připravila následující nové tituly:

Blu-ray

AVP: Aliens Vs. Predator Unrated 2-Pack (2007)

HD DVD

Důležitá poznámka na závěr: žádný z těchto titulů s největší pravděpodobností nemá českou jazykovou podporu ani ve formě titulků. V případě HD DVD je to téměř stoprocentně jisté, u Blu-ray filmů určitá šance existuje. Takové filmy se pak časem dokonce mohou objevit v tuzemské distribuci. Pokud bude mít někdo ze čtenářů doplňující informace ohledně přitomnosti českých titulků nebo dabingu, budu velmi rád, když si je nenechá pro sebe.

Informace o vydávaných titulech platí pro region A, tedy pro Ameriku. Evropa ale patří do regionu B, filmy se zde tedy mohou objevit nejen s jinou jazykovou výbavou, ale hlavně s úplně jinými daty vydání. Všechny tyto informace lze sledovat v databázi HD filmů, stejně jako informace o importu (dovozu) a následném přehrávání Blu-ray titulů z jiných regionů. HD DVD filmy regiony nepoužívají a lze je tedy dovážet odkudkoliv.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy ve světě »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře