Blu-ray a HD DVD filmy ve světě - 14. týden 2008

vydáno 1. 4. 2008 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: 10.5: Apocalypse, Alvin a Chipmunkové, Artie Lange's Beer League, August Rush, Behind the Yellow Line, Blu-ray, Category 7: The End of the World, Černovous, Divoké kočky, film, HD DVD, Ohnivý oceán, The Last Sentinel, video, Vyvolený

Vyvolený (Unbreakable, 2000)

Tento týden sice v zahraniční vychází víc než tucet Blu-ray a HD DVD titulů, za zmínku jich ale stojí jen minimum: Vyvolený, Divoké kočky a Ohnivý oceán. Zbytek tvoří béčková produkce studia Echo Bridge, které útočí filmy typu Prokletí hrobky faraona Tutanchamona.

Na dožívajícím formátu HD DVD vycházejí jen dva tituly studia Warner Bros., které se na Blu-ray objevily už před třemi týdny. Tento formát je sice mrtvý, přesto se zde budou nové HD DVD tituly objevovat až do úplného konce – ještě má totiž vyjít 12 filmů.

TIP: Ohledně dalšího osudu HD DVD filmů se můžete vyjádřit v anketě Měly by být ze zdejší databáze filmů odstraněny HD DVD tituly?

Ve 14. týdnu roku 2008 (konkrétně k datu 1. dubna) si pro nás filmová studia připravila následující nové tituly:

Blu-ray

Divoké kočky (Coyote Ugly, 2000)

HD DVD

Důležitá poznámka na závěr: žádný z těchto titulů s největší pravděpodobností nemá českou jazykovou podporu ani ve formě titulků. V případě HD DVD je to téměř stoprocentně jisté, u Blu-ray filmů určitá šance existuje. Takové filmy se pak časem dokonce mohou objevit v tuzemské distribuci. Pokud bude mít někdo ze čtenářů doplňující informace ohledně přitomnosti českých titulků nebo dabingu, budu velmi rád, když si je nenechá pro sebe.

Informace o vydávaných titulech platí pro region A, tedy pro Ameriku. Evropa ale patří do regionu B, filmy se zde tedy mohou objevit nejen s jinou jazykovou výbavou, ale hlavně s úplně jinými daty vydání. Všechny tyto informace lze sledovat v databázi HD filmů, stejně jako informace o importu (dovozu) a následném přehrávání Blu-ray titulů z jiných regionů. HD DVD filmy regiony nepoužívají a lze je tedy dovážet odkudkoliv.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy ve světě »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře