Blu-ray a HD DVD filmy ve světě - 11. týden 2008

vydáno 11. 3. 2008 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: Appleseed: Ex Machina, August Rush, Blu-ray, Dan In Real Life, Den nezávislosti, Dogma, film, Fletch, Gattaca, HD DVD, Hitman, In the Valley of Elah, Já, robot, Michael Clayton, Slídil, Tahle země není pro starý, Warner

Tento týden je na Blu-ray a HD DVD tituly ze zahraničí opravdu bohatý. Vychází celá řada kvalitních titulů, například Dogma, Gattaca, Tahle země není pro starý nebo Já, robot. Milovníky konverzačních dramat jistě osloví Slídil, k zahození není ani legendární Den nezávislosti – každý si vybere!

Tahle země není pro starý (No Country for Old Men, 2007)

Sci-fi Gattaca přitom za tři týdny vychází s českými titulky na Blu-ray i u nás. Nabídka kvalitních filmů se tento týden ostatně týká především Blu-ray, definitivně dožívající formát HD DVD se může pochlubit jen dvěma „odloženými“ tituly Studia Warner, které už před časem vyšly na Blu-ray (viz Warner oddaluje HD DVD vydání svých filmů) a jednou starší komedií se známým Chevy Chasem. Tento formát je prakticky mrtvý, přesto se zde budou nové HD DVD tituly objevovat až do definitivního konce – ještě má vyjít 28 filmů.

TIP: Ohledně dalšího osudu HD DVD filmů se můžete vyjádřit v anketě Měly by být ze zdejší databáze filmů odstraněny HD DVD tituly?

V 11. týdnu roku 2008 (konkrétně k datu 11. března) si pro nás filmová studia připravila následující nové tituly:

Blu-ray

Dogma (1999)

HD DVD

Důležitá poznámka na závěr: žádný z těchto titulů s největší pravděpodobností nemá českou jazykovou podporu ani ve formě titulků. V případě HD DVD je to téměř stoprocentně jisté, u Blu-ray filmů určitá šance existuje. Takové filmy se pak časem dokonce mohou objevit v tuzemské distribuci. Pokud bude mít někdo ze čtenářů doplňující informace ohledně přitomnosti českých titulků nebo dabingu, budu velmi rád, když si je nenechá pro sebe.

Informace o vydávaných titulech platí pro region A, tedy pro Ameriku. Evropa ale patří do regionu B, filmy se zde tedy mohou objevit nejen s jinou jazykovou výbavou, ale hlavně s úplně jinými daty vydání. Všechny tyto informace lze sledovat v databázi HD filmů, stejně jako informace o importu (dovozu) a následném přehrávání Blu-ray titulů z jiných regionů. HD DVD filmy regiony nepoužívají a lze je tedy dovážet odkudkoliv.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy ve světě »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře