BlackBerry Mercury: návrat ke kořenům (skoro)

vydáno 14. 1. 2017 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Mobilní telefony

Tagy: Android, BlackBerry Mercury, CES 2017, smartphony

Společnost BlackBerry uvedla na veletrhu CES 2017 v Las Vegas telefon s fyzickou QWERTY klávesnicí, který nese název Mercury a mohl by vypadat jako návrat ke kořenům. Kdyby tu ovšem nebylo několik ale…

Tím prvním, a dost významným ale je fakt, že Mercury nevyrábí přímo kanadská BlackBerry, ale licenčně čínská TCL, která v poslední době stojí za modely značky Alcatel. Druhé ale spočívá v použitém operačním systému, kterým je Android, ačkoliv ještě donedávna vyvíjela BlackBerry vlastní OS (ten ale dala definitivně k ledu).

Novinka si na veletrhu zažila teprve předpremiéru, a tak si na nějaké reálné hodnocení úspěchu budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat, jisté je, že oproti dřívějšku jsme se dočkali i jedné výrazné inovace, a tou je čtečka otisků prstů integrovaná v mezerníku klávesnice. Ten však bohužel zároveň neslouží jako domácí tlačítko.

Výrobce chválíme, že na rozdíl od některých myslel i na integraci 3,5mm jacku na sluchátka, který nám na mnohých zařízeních dost chybí. USB typu C tu ale máme taky, a to především na nabíjení. Další výhodou je pak vlastní bezpečnostní systém BlackBerry, který může být mnohými potenciálními uživateli považován za konkurenční výhodu.

Zdroj: Cnet.com

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

V Evropě startuje americká značka Definitive Technology

V Evropě startuje americká značka Definitive Technology

Značka Definitive Technology, založená v roce 1990 a …

Panasonic spouští prodej svých letošních LCD TV

Panasonic spouští prodej svých letošních LCD TV

Na evropských trzích jsou nově v televizi nové řady …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.