BenQ: Nové projektory nejen pro kinomoly, profi monitory a fotoaparáty

vydáno 26. 5. 2013 | autor Lukáš Erben | sekce Novinky | téma Monitory, Projektory, Foto a video, Z domova | 5 komentářů

Tagy: 3D projektory, BenQ, fotoaparát, projektor, televize, televizor

Společnost BenQ na tiskové konferenci v pražském Sushi Baru představila nové projektory, LCD monitory fotoaparáty a poněkud netradičně i řešení pro úsporné osvětlení.

Projektory pro domácí kino na vzestupu.

Poté, co se po rychlých propadech stabilizovaly ceny na trhu plochých televizorů (rozhodně už nezažíváme prudké poklesy jako v letech 2007–2011), začala výrazně růst poptávka po projektorech pro použití doma – zejména po modelech s rozlišením HD Ready, ale také po Full HD modelech nebo přístrojích s podporou 3D projekce. Tento trend pokračuje již zhruba dva roky v Západní Evropě a necelý rok je podle zástupců BenQ patrný i v ČR. Fanoušci domácího kina si už často nevybírají mezi projektorem a plochým televizorem, ale pořizují si do obývacího pokoje obojí – televizor s menší úhlopříčkou pro běžné používání nebo provoz během dne (zprávy, seriály apod) a projektor pro sledování filmů. To ostatně ilustruje i rostoucí počet AV receiverů ve střední třídě, které jsou vybaveny dvěma HDMI výstupy.

Benq

BenQ na tento trend reaguje řadou nových modelů určených pro náročnější domácí uživatele – zejména W1400 (full HD rozlišení, 2000 lumen, lineární kontrast 10 000:1) a vyšší verzí W1500 která nabízí posun čočky (lens shift), bezdrátové rozhraní WHDI a další vylepšení. Pro méně náročné zákazníky hledající FullHD projektor za atraktivní cenu jsou určeny modely W1070 a W1080ST (ST znamená „short throw“ tedy zkrácenou projekční vzdálenost – ideální pro menší místnosti). Pokud netrváte na Full HD rozlišení a postačí vám HD Ready, pak jsou pro vás určeny novinky W750 a 770ST (opět kratší projekční vzdálenost).

V nabídce BenQ je pochopitelně řada dalších modelů určených pro instalace v menších kinosálech (například SH 940 s Full HD rozlišením, elektronickou i mechanickou uzávěrkou a kontrastem 50 000:1, který je výbornou cenově dostupnější alternativou ke 4K projektorům), speciální projektor SH 963 se dvojicí lamp (buď pro redundanci nebo zvýšení výkonu až na 6000 lm), projektory určené pro učebny s možností interaktivního ovládání (MX 819,820,822), nebo dvojice laserových projektorů (LW61ST/LX60ST) které nabízí špičkovou životnost 20 000 hodin a lineární kontrast neuvěřitelných 80 000:1 – navíc s cenami od 25 000 Kč, tedy srovnatelnými s klasickými projektory (mezi první uživatele laserových projektorů v ČR patří například hvězdárny).

Benq

Profesionální monitory BenQ

Zcela novou oblastí jsou pro BenQ profesionální monitory – v tomto segmentu nabídne 27 palcový model BL2710PT s panelem AHVA (rozlišení 2560×1440), který to ale s předpokládanou cenou 15 000 Kč nebude mít vůbec lehké (například modely DELL s IPS panelem jsou zhruba ve stejné cenové relaci) – a to ani pokud nabídne lepší podání obrazu. O něco snazší situaci by mohl mít BL2411PT s IPS panelem (1920×1200) a 100 procentním sRGB pokrytím – cena 7500 by za předpokladu kvalitního obrazu byla vcelku zajímavá, i když je pravda že nejlevnější Full HD LCD s IPS a pivotem lze pořídit už od cca 4500 Kč (LG). Mezi další novinky budou samozřejmě patřit monitory s VA panely určené pro hráče a domácí či kancelářské použití.

Benq - monitory

Vodotěsný kompakt a nejlevnější CMOS pod 2000

BenQ rozšiřuje i rodinu fotoaparátů – ultrazoom GH800 nabízí výtečnou ergonomii a 36násobné přiblížení, stylový hi-end kompakt G1 je nově nabízen s retro koženým pouzdrem (dříve jste si jej mohli přikoupit), nás ale zaujal zejména cenově přístupný vodotěsný kompakt LM100, který vydrží v hloubce do 5 metrů až po dobu dvou hodin a kromě prachotěsnosti, vodotěsnosti a zvýšené odolnosti při pádu je též mrazuvzdorný do –10 stupňů Celsia (provozní teplota). Daní za tyto výdobytky je horší světelnost objektivu a méně kvalitní LCD, nicméně i tak si jistě najde řadu příznivců mezi sportovci nebo ve stavebních firmách a průmyslových provozech. Zajímavý je i kompakt LR100, který je podle BenQ nejlevnějším přístrojem s CMOS snímačem (cena je pod 2 000 Kč) a může tak být velmi levnou alternativou pro natáčení videa.

Beng -LM100

Novinku o zajímavých LED svítidlech připravujeme pro IT Biz.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Mitchell & Johnson 800: hi-fi produkty vyrobené v Británii

Mitchell & Johnson 800: hi-fi produkty vyrobené v Británii | 2 komentáře

Společnost Mitchell & Johnson svojí sérií hi-fi …

OnePlus vstupuje na trh televizí

OnePlus vstupuje na trh televizí | 14 komentářů

Společnost OnePlus, která je známá svými smartphony, …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Re: BenQ: Nové projektory nejen pro kinomoly, profi ...

Vložil Michal Kubeček (bez ověření), 26. Květen 2013 - 22:48

Obrázek uživatele Michal Kubeček

Profesionální 27" monitor s 2560×1440 za 15000 Kč by byl rozhodně super, ale obávám se, že půjde jen o marketspeak.

Re: BenQ: Nové projektory nejen pro kinomoly, profi ...

Vložil Luc (bez ověření), 28. Květen 2013 - 10:45

Obrázek uživatele Luc

Tak záleží pro jaké profesionály má být určen… BenQ asi nemíří na nejnáročnější segment DTP.

Re: BenQ: Nové projektory nejen pro kinomoly, profi ...

Vložil Luc (bez ověření), 28. Květen 2013 - 10:45

Obrázek uživatele Luc

Tak záleží pro jaké profesionály má být určen… BenQ asi nemíří na nejnáročnější segment DTP.

Re: BenQ: Nové projektory nejen pro kinomoly, profi ...

Vložil Anonym (bez ověření), 4. Červen 2013 - 20:39

Obrázek uživatele Anonym

20 tis. hodin je špičková životnost? To má být vtip?

Re: BenQ: Nové projektory nejen pro kinomoly, profi ...

Vložil Honza (bez ověření), 7. Červenec 2014 - 21:17

Obrázek uživatele Honza

proto pak prodávají nové lampy. Dneska je to tak se vším, nic dlouho nevydrží aby se muselo neustálen něco měnit

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.