Asus uvedl kit pro monitory, lomem světla odstraní okraje

vydáno 29. 1. 2018 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Monitory

Tagy: ASUS, Asus ROG Bezel-free Monitor Kit, kit, lom světla, monitory, ROG Swift PG258Q, Strix XG258Q

Propojení více monitorů do jedné sestavy má spoustu výhod, hlavně v oblasti produktivity. Otevření více oken najednou při práci je totiž při některých činnostech k nezaplacení.

Jenže dáte-li dohromady dva a více monitorů, má to jednu velkou nevýhodu, a sice okraje, které přerušují výsledný obraz – ať už jsou jakkoliv malé, stále tam jsou. Asus se však rozhodl, že i ty nejmenší okraje odstraní úplně.

Jeho sada Asus ROG Bezel-Free Monitor Kit tak využívá tenké čočky vyrobené z PMMA, což je typ transparentního termoplastu, který je odolnější než sklo. Tyto čočky, obsahující optické mikrostruktury odrážející světlo, stačí umístit do „švů“ spojujících displeje, a následně začnou ohýbat světlo tak, aby vytvořily „optickou kamufláž“, která skryje okraje pod nimi.

Podle Asusu umožní materiál prosvícení 90 procent světla z monitorů. Obraz pod čočkami je tak o něco tmavší než zbytek displejů, ale méně rušivý než neprůhledné „švy“, které vzniknou, dáte-li vedle sebe dva okraje. Využití skleněných čoček by toto ztmavení sice ještě zredukovalo, podle Asusu by však výsledné řešení bylo příliš křehké pro masovou produkci (a asi i mnohem dražší).

Kit uvedený na CES sedí na modely ROG Swift PG258Q a Strix XG258Q, ale celý koncept může být přizpůsoben i jiným modelům. Úhel, který svírají jednotlivé monitory navzájem, činí 130 stupňů.

Zdroj: Techspot.com

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Panasonic má UHD Blu-ray přehrávač s HDR10+ a Dolby Vision

Panasonic má UHD Blu-ray přehrávač s HDR10+ a Dolby Vision

Model Panasonic UB820 (UB824) je dostupný v Evropě. Jde o …

Nové přenosné reproduktory JBL mají stát do tisícovky

Nové přenosné reproduktory JBL mají stát do tisícovky

Hudby není nikdy dost, byť v čase sportovních svátků …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.