3D Blu-ray přehrávač Panasonic - obraz a zvuk z Hollywoodu

vydáno 12. 4. 2010 | autor Panasonic | sekce Tiskové zprávy | téma 3D, Přehrávače

Tagy: 3D, 3D Blu-ray, 3D Full HD, Adaptive High Precision 4:4:4, AVCHD, BD-Live, BDT300, Blu-ray, Blu-ray 3D, Diga, Digital Tube Sound, DivX, DLNA, DMP-BDT300, Full HD, Full HD 3D, HDMI, HDMI Jitter Purifier, High Clarity Sound, JPEG, LUMIX, Nova, P4HD, Panasonic, PHL Reference Chroma Processor Plus, Picasa, přehrávač, Quick Start, Standby Power Save, UniPhier, USB, VIERA, VIERA CAST, VIERA Image Viewer, VIERA Link, VT20, Wi-Fi, WMV, YouTube

Panasonic - logo

Stačí pár okamžiků a do světa 3D vstoupíte přímo ze svého obývacího pokoje.

Prvotřídní kvalita obrazu i zvuku, dosud nevídaná rychlost, bezdrátový přenos a množství praktických funkcí. Těmito parametry se pyšní první 3D Full HD Blu-ray přehrávač Panasonic DMP-BDT300.

V kombinaci s plazmovým 3D televizorem Panasonic řady VT20 a aktivními brýlemi vás spolehlivě přenese do světa 3D, kde filmové zážitky získávají reálný rozměr. Radikálního rozdílu si všimnete už při načítání disku, které je velmi rychlé a bez zdlouhavého čekání.

Obraz jako v kinosále

Povinnou vstupenkou do světa 3D je dokonale ostrý obraz, o který se stará špičkový videoprocesor UniPhier. Díky svému vysokému výkonu dokáže dokonale zobrazit hloubku prostoru v rozlišení 1920×1080 a zároveň věrně zprostředkovat širokou škálu barev s jemnou tónální gradací.

Full HD data zpracovává tzv. sekvenční metodou, což v praxi znamená, že snímky se střídavě zobrazují zvlášť pro levé a zvlášť pro pravé oko. Výsledkem je dokonale ostrý 3D obraz, který snese i nejpřísnější kritéria hollywoodských filmařů.

Činnost videoprocesoru doplňuje PHL Reference Chroma Procesor Plus. Jeho úlohou je precizní zpracování jednotlivých pixelů videosignálu ve vertikálním směru. V porovnání s běžnými systémy dokáže reprodukovat data s dvojnásobnou přesností – výsledkem je věrné a přirozené podání barev.

3D Full HD Blu-ray přehrávač Panasonic DMP-BDT300

Za mimořádně přesnou reprodukcí barevných signálů v horizontálním směru stojí technologie Adaptive High Precision 4:4:4. Zdokonalená technologie převzorkování P4HD znatelně vylepší i reprodukci DVD filmů ve standardním rozlišení a posune je na kvalitu srovnatelnou s Full HD rozlišením.

Zvuk jako v kině

3D Blu-ray přehrávač má dva HDMI výstupy. To ocení hlavně ti, kteří mají doma kvalitní audiosystém nekompatibilní s 3D. Jeden HDMI výstup slouží pro přenos 3D videosignálu do TV a druhým připojíte Blu-ray přehrávač ke staršímu AV přijímači, takže není zapotřebí měnit celý AV systém.

Technologie HDMI Jitter Purifier efektivně potlačuje elektromagnetické rušení, které vzniká při  přenosu digitálního audiosignálu přes HDMI a mohlo by negativně ovlivnit výslednou kvalitu zvuku. Technologie HDMI Jitter Purifier tak zajišťuje, že signál z Blu-ray nosiče doputuje do AV přijímače nebo televizoru v nejvyšší možné kvalitě.

Fajnšmekři ocení i další novinku, a tou je simulace elektronkového zvuku (Digital Tube Sound). S touto funkcí se můžete při sledování oblíbených filmů vychutnávat osobitou a příjemnou atmosféru zvuku elektronkových zesilovačů. K dispozici jsou tři různé typy elektronkového podání s odlišným charakterem.

Pro zamezení dalším nežádoucím vlivům na kvalitu zvuku využívá BDT300 funkci High Clarity Sound, která zabraňuje tomu, aby skrz obvody určené pro analogové obrazové signály tekl elektrický proud v čase, kdy se nevyužívá analogový videoterminál.

K dispozici je i 7.1kanálový analogový audio výstup s novým typem 192 kHz D/A převodníku, který se stará o přenos audiosignálů ve vysoké kvalitě. Přehrávač tak můžete propojit i s AV přijímačem, který nepodporuje HDMI.

3D Full HD Blu-ray přehrávač Panasonic DMP-BDT300

Jednoduché ovládání

Zatímco běžné Blu-ray přehrávače potřebují na načtení disku desítky sekund, v případě BDT300 je to doslova okamžik. Když je televizor zapnutý, stačí použít režim rychlého spuštění Quick Start a už za 0,5 sekundy je Blu-ray přehrávač připraven k reprodukci filmu.

Součástí výbavy je praktická funkce VIERA Link umožňující obsluhovat přehrávač pomocí dálkového ovládače televizoru Panasonic VIERA. Přehrávač se vyznačuje také energetickou úsporností – po vypnutí televizoru se automaticky přepne do pohotovostního režimu (Standby Power Save), kterým šetříte energii.

Propojitelnost

Pomocí technologie DLNA® 3D Blu-ray přehrávač jednoduše propojíte s počítačem nebo HD rekordérem DIGA kompatibilním s DLNA serverem. Po připojení k domácí síti (LAN) si můžete přehrávat záznamy ve formátu AVCHD, WMV, DivX a JPEG nebo AVCHD soubory a programy nahrané na pevném disku HD rekordéru DIGA.

Prostřednictvím WIFI adaptéru připojeného k USB terminálu se bezdrátově dostanete k záznamům v domácí síti a aplikaci VIERA CAST. Citlivá přijímací anténa vytváří stabilní připojení a díky metrovému USB kabelu je možné anténou pohybovat, dokud nenajdete polohu s optimální kvalitou příjmu.

Model DMP-BDT300 je vybavený i oblíbenou funkcí VIERA CAST. K populárním internetovým aplikacím YouTube, Picasa a archívu TV Nova přibude tento rok i další atraktivní obsah.

Funkce BD-Live umožňuje uživatelům stáhnout si z internetu data (například obrazový materiál a titulky) případně se zapojit do kvízů a interaktivních her, které souvisí s bonusovým obsahem uloženým na Blu-ray discích.

Fotografie a videa natočená digitálními fotoaparáty LUMIX a Full HD videokamerami Panasonic v kvalitě 1920×1080, můžete prostřednictvím BDT300 sledovat i na televizoru. Stačí vložit paměťovou kartu do SD slotu a s funkcí Image Viewer si je prohlédnete například jako prezentaci podbarvenou vhodnou hudbou.

DMP-BDT300 je v prodeji od dubna 2010 za doporučenou maloobchodní cenu 15995 Kč.

Související články

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Tiskové zprávy

Komentáře