Xbox One možná nabídne i zpětnou kompatibilitu

vydáno 6. 9. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Přehrávače, Ze světa | 3 komentáře

Tagy: herní konzole, konzole, konzole nové generace, Microsoft, next-gen, Xbox, Xbox One

Microsoft si po průšvihovém veletrhu E3 uvědomil, že šlápl mnoha hráčům na kuří oko, a tak do listopadového uvedení na trh (bohužel ne u nás) hodlá milovníkům gamepadů pořádně podkuřovat. Nově sliby o tom, že původní prohlášení o zpětné nekompatibilitě nového systému se starými xboxovými hrami nebylo úplně pravdivé.

Stejně jako Sony má totiž Microsoft po ruce cloudové řešení. Zatímco Japonci hodlají k distribuci starších titulů z konzolového předchůdce využít službu Gaikai, konkurence hodlá někdy v budoucnu využívat službu Azure, která by podle zástupců Microsoftu měla zvládnout přenos hry do vašeho obývacího pokoje bez větších problémů.

Potíž je pouze v tom, že zatímco Sony již Gaikai víceméně oficiálně přislíbila (byť výhledově), Microsoft opět jen nešťastně „teasuje“ bez nějakých oficiálních prohlášení na sto procent. Jen slibuje, že se hráči „možná v blízké budoucnosti dočkají“. Možná by nebylo špatné, aby si PR Xboxu už konečně uvědomilo, že pokud chce Sony v konzolovém boji předběhnout, musí se vyjadřovat jasně a rovněž konečně přijít s nějakým vlastním trumfem. Toto je stále jen dohánění klisny, která už je dávno na další překážce.

Xbox One
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Xbox One možná nabídne i zpětnou kompatibilitu

Vložil Anonym (bez ověření), 6. Září 2013 - 21:48

Obrázek uživatele Anonym

Streamování her ze vzdáleného serveru se nemůže považovat za zpětnou kompatibilitu. To je jako bych rozjel cloudem takové Crysis 3 na Pentiu 3 a pak tvrdil, že ho můj procesor utáhne

Re: Xbox One možná nabídne i zpětnou kompatibilitu

Vložil Psema (bez ověření), 8. Září 2013 - 13:10

Obrázek uživatele Psema

Jasně, ale nějak to zaonačit musí. :) Imho je to škoda (stejně jako když PS3 ztratilo kompatibilitu s PS2), člověka to nutí buď skladovat další stroje, anebo jednoduše prodávat a čekat na „HD verze klasik“ apod.

Na druhou stranu, z těch desítek her z PS3, co se mi tu válí jsem hrál opakovaně asi tak 5 (a z toho 3 jsou Uncharted), a zbytku se přinejhorším zbavím, aniž by mě to přehnaně mrzelo.

Re: Xbox One možná nabídne i zpětnou kompatibilitu

Vložil Anonym (bez ověření), 9. Září 2013 - 11:51

Obrázek uživatele Anonym

Tak ona ji ztratila jen další generace PS3, původní to měly furt, jen pak odebrali u nové revize emulační čip. Ono upřímně, mě to vadilo jen na začátku, protože když pak přišla Sony s PS2 klasikama na Store, tak hned GTA3 mě odradilo od toho, že jsem chtěl emulovaně na PS3 hrát hry z PS2.