Vyměňte vojína Ryana aneb safírová smůla

vydáno 26. 5. 2010 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Bleskovky | téma Filmy

Tagy: Blu-ray, Digital Noise Reduction, DNR, film, Gladiátor, Paramount, Paramount Pictures, Sapphire Series, Saving Private Ryan, Zachraňte vojína Ryana

Zachraňte vojína Ryana (Saving Private Ryan, 1998) (Blu-ray)

Studio Paramount zřejmě proklela konkurence – nijak jinak si totiž nelze vysvětlit už druhou nepříjemnost, ke které došlo v rámci takzvané safírové edice (Sapphire Series). Ta se měla stát výkladní skříní Blu-ray vydání těch nejlepších titulů, ale zatím vzbuzuje spíš rozpaky a zklamání. Bohužel.

Velkou kritiku si vysloužilo už loňské vydání historického velkofilmu Gladiátor, které se dočkalo doslova obrazového zprznění díky přehnanému DNR (Digital Noise Reduction). Jeden z dalších „safírových“ disků, válečné drama Stevena Spielberga Zachraňte vojína Ryana, se teď potýká s jinými problémy: Od 15. kapitoly je špatně sesynchronizovaná zvuková stopa s obrazem.

Je zajímavé, že k nepříjemnému „rozjetí“ zvuku nedochází ve všech případech, záleží na použitém Blu-ray přehrávači a receiveru. Každopádně se jedná o tak velkou vadu, že studio Paramount stáhlo z prodeje veškeré dosud neprodané kusy a nabízí jejich výměnu za opravenou edici. Ta by se měla objevit během několika málo týdnů.

Vojín Ryan zatím vyšel jen v Americe (region A) a Velké Británii, ostatní mutace (včetně té naší) byly odloženy na neurčito. To jsou radosti…

Související články

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Mitchell & Johnson 800: hi-fi produkty vyrobené v Británii

Mitchell & Johnson 800: hi-fi produkty vyrobené v Británii | 2 komentáře

Společnost Mitchell & Johnson svojí sérií hi-fi …

OnePlus vstupuje na trh televizí

OnePlus vstupuje na trh televizí | 14 komentářů

Společnost OnePlus, která je známá svými smartphony, …

Homepage »

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.