Viera také duhová

vydáno 15. 9. 2010 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Televizory

Tagy: Ambilight, LCD, Panasonic, Philips, televizor, VIERA, VIERA Pure Line

Asi to nebude klíčová funkce při výběru televize, je to ale jedna z těch fíčur, na které jsme si třeba díky Philipsu zvykli a o které se nedá říct, že by byla vyloženě špatná.

U Philipsu tomu říkají Ambilight a jedná se o nasvícení stěny za zobrazovačem, které se barevně mění podle charakteru scény a tím jí „rozšiřuje“. Zároveň se tak distribuuje světlo ve zhasnuté místnosti, takže díky Ambilightu lidské oko vnímá obraz kontrastněji (= černá je černější).

U Panasonicu se nejedná vyloženě o dosvicování místnosti, jako spíš o využívání jejího osvětlení, takže je to hlavně designová vymoženost – nová řada LCD Viera Pure Line má barevný rámeček (fialová, stříbrná a bílá), jehož barevný finiš se prý mění podle osvětlení.

Panasonic VIERA Pure Line

Asi to nebude nic výrazného, ale jistě se jedná o zajímavý designový doplňek pro moderní domácnost (nebo spíš dětský pokojík).

Všechna LCDčka budou mít LED podsvícení a ve velikostech 19", 22", 32" a 37" budou v prodeji od čtyřset do dvanáctiset liber, takže v rozmezí dvanácti a šestatřiceti tisíc korun. Žádná levná legrace.

Související články a recenze

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře