Tablet místo Xboxu? Podle nVidie blízká realita

vydáno 23. 4. 2012 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma IT a software

Tagy: Nvidia, nVidia Tegra 3, tablet, Xbox 360

Konzole od Sony i Microsoftu (o low-endovém Wii ani nemluvě) podle mnohých herních vývojářů dosáhly svého zenitu, což nepřímo potvrzují i čím dál častější informace o jejich nastupující generaci. Kdy se jí opravdu dočkáme, je sice stále ve hvězdách, nicméně díky nVidii mají obě firmy další důvod pustit se naplno do práce.

Ta totiž přišla se statistickými výsledky, podle nichž zaznamenala mobilní zařízení za poslední 4 roky takový nárůst grafického výkonu, že se nejpozději do dvou let bez problémů popasují i s Gatesovým Xboxem 360. Jako zapřísáhlý fanda Sony bych sice rád řekl něco ve smyslu „to mě při pohledu na vnitřnosti Xboxu vůbec nepřekvapuje“, ale pravda je, že jde o výsledky vskutku impozantní a po podrobném ohledání Tegry 3 v Transformeru Prime (potažmo čipu v novém iPadu) i bez problémů uvěřitelné.

nVidia

Čipy od nVidie šlapou víc než slušně a zájem o mobilní zařízení je ze strany zákazníků a investorů natolik velký, že jednoduše k neustálému progresu docházet musí. Nicméně kde jsou ty časy černobílých hadů, kdy představa akčních 3D her na mobilních telefonech a řízení kanceláře z tabletu vypadala jako čirá utopie? Dnes se můžeme našim mladším já leda posmívat a těšit se, co nového zvládnou naši kapesní miláčci příště. Uncharted, Alan Wake nebo jim podobné nářezy na prachsprostém tabletu? Za dva roky možná žádný problém.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře