STUDIE: HDTV jsou téměř všude, Smart funkce a UHD TV netáhnou

vydáno 12. 3. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Televizory, Ze světa | 5 komentářů

Tagy: 4K, HDTV, Smart TV, televize, televizory, UHD TV

Nová studie zabývající se výskytem HD televizorů v amerických domácnostech přinesla zajímavé informace o tom, jaké zboží zákazníci preferují a o které naopak nemají valný zájem.

Celkově se jedná pro HDTV o skvělá čísla, když podle studie nalezneme televizor s vysokým rozlišením v již 77 procentech domácností, přičemž téměř polovina z nich vlastní dokonce více než jeden přístroj. Jen pro srovnání, před pěti lety vlastnilo alespoň jednu HDTV pouze 34 procent domácností.

UHD TV své zákazníky teprve hledají

Naopak bídné výsledky se týkají podle očekávání relativně čerstvých ULTRA HD televizí, které se prozatím ne a ne dostat do povědomí řadových zákazníků. Z dotázaných lidí pouze 30 procent uvedlo, že o televizích s rozlišením 4K ví a pouze 10 procent z nich dodalo, že technologii vidělo na vlastní oči. A jen zlomek z těchto dotázaných potenciální zákazníků projevil o technologii zájem. Není ovšem divu, neboť pro mnohé je 4K pouze předraženým technologickým výstřelkem, na němž si stejně nic nepřehrají. A ruku na srdce, nejsou daleko od pravdy.

V neposlední řadě studie přinesla odhalení, že SMART funkce ve svém televizoru téměř nikdo nepoužívá. Z dotázaných se pro brouzdání po internetu a využívání aplikací na svém přijímači vyjádřilo pouze 14 procent dotázaných, přičemž toto číslo tvoří pouze 7 procent z celkového balíku majitelů Smart televizorů. Většina kupujících tudíž televizi ani nepřipojí k internetu.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: STUDIE: HDTV jsou téměř všude, Smart funkce a UHD ...

Vložil Anonym (bez ověření), 12. Březen 2014 - 23:26

Obrázek uživatele Anonym

Souhlasím, že UHD nenabízí taková plus jako byl přechod na HD. Ale Smart TV je úžasná věc. Mám připojenou tv na internet a nemůžu si to vynachválit. Používám hlavně youtube a archiv české televize. Občas si přečtu z postele novinky na netu (velká obrazovka, možnost zvětšení do čítelné podoby). Nutné uložení načítaných stránek do oblíbených, neb psaní ovladačem je zdlouhavé. S netem je spojené rovněž DLNA na jednoduché přehrávání filmů z disku na pc přes domácí síť, či rychlé ukázaní fotek z mobilu bez kabelů pomocí wifi.

Domnívám se, že u nás díky obsáhlému archivu čt bude oblíbenost smart TV větší, než v zahraničí. Škoda, že není dostupný Stream.cz.

Re: STUDIE: HDTV jsou téměř všude, Smart funkce a UHD ...

Vložil Psema (bez ověření), 13. Březen 2014 - 11:25

Obrázek uživatele Psema

Souhlas s ČT, která má archiv vynikající. Ono je to celkově dost o zvyku. Spousta lidí hlavně starší generace vůbec netuší, že něco jako archiv televize existuje a že smart funkce mohou k něčemu být.

Umím si dobře představit, že zrovna v tomhle případě se bude situace zlepšovat.

Re: STUDIE: HDTV jsou téměř všude, Smart funkce a UHD ...

Vložil Anonym (bez ověření), 15. Březen 2014 - 11:59

Obrázek uživatele Anonym

Smart tv je úžasná věc pro někoho kdo má sloní trpělivost se psaním pomocí ukazovátka/ovladače. Text který na klavesnici napíšu za 5 vteřin, na telce cvákám víc jak minutu, když se daří. Trochu to lze vylepšit pomocí chytrého telefonu, ukazovátko pak není potřeba, a i psát jde přímo přes mobil, oproti klasické klávesnici s myší je to ale stále nouzovka, která dokáže sakra lézt na nervy. K tv samozřejmě jde připojit klavesnici, ale proč bych to proboha dělal, když smart tv má tak pomalý a na funkce omezený prohlížeč. Podobně okleštěné a omezené(na funkce i na rychlost) je i youtube, ono stou rychlostí na tom bude tv ve srovnaní s pc vždy hůře.

Neříkám že komplet všechny smart funkce jsou k ničemu, ale většina ano, a ten zbytek zabije naprosto stupidní ovládání. Jediné plus je tu pro lidi co nemají jiný způsob připojení k netu, než tv.

Re: STUDIE: HDTV jsou téměř všude, Smart funkce a UHD ...

Vložil Apofis (bez ověření), 14. Březen 2014 - 17:26

Obrázek uživatele Apofis

Takže už jste dva a tím to myslím končí. Smart je k ničemu jen teď je vám to už blbé přiznat si to

Re: STUDIE: HDTV jsou téměř všude, Smart funkce a UHD ...

Vložil Petr (bez ověření), 9. Červen 2014 - 18:58

Obrázek uživatele Petr

Smart TV a smart ovladač mám doma týden. Normální ovladač si dokoupím zítra a už se poohlížím se po trotl TV. Je to super, kdy vám volá žena do práce, jak se přepne vstup na komponent (tam je hd-dvd přehrávač) a vy jí to nedokážete do telefonu vysvětlit. Je super, kdy neexistuje návod k obsluze, jen ten dementní přímo v televizi. Je super, když ke staré televizi ani návod nepotřebujete, a tuhle máte problém bez něj zapnout. Je perfektní, když stará TV má EPG úplně super (při přepnutí programu sama na chvilku zobrazí co právě běží, jak je program dlouhý a v jaké části jsme), a při stisku EPG se EPG okamžitě načte a zmenšený program se zvukem je trvale vidět. Je fajn, když novější TV mi to EPG zobrazí po přepnutí po stisku dalšího tlačítka na DO. A smart TV? Přepnu, zatřesu DO, najedu tím debilním kurzorem nahoru, počkám na zobrazení, pak doprava, dolů a kliknout, pak dvě sekundy ticho a černá, a pak teprve EPG se zmenšeným obrazem. Je fajn, když no-name TV v kuchyni nahrává na cokoliv a smart TV jen na HDD naformátovaný tak, že nejde nikde jinde přečíst. A internet v TV? Než ho na pátý pokus najdu, to si raděj ten laptop otevřu, je to rychlejší a necítím se jako idiot, že si nepamatuji, kde se ten internet v tom nesmyslném a nepřehledném menu vlastně nalézá. Je to moje poslední smart TV, už teď lituji, že jsem za ty prachy nekoupil dvě větší „trotl“ TV a ještě by mi zbylo.