Stereo i s dioptriemi!

vydáno 25. 10. 2010 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma 3D

Tagy: 3D, Samsung

Jeden z mnoha nedostatků 3D projekcí je fakt, že pokud nosíte brýle a nemáte kontaktní čočky, musíte mít v kině nebo u svého televizoru nasazené 3D brýle přes ty dioptrické.

Zvlášť v domácích podmínkách to musí být hodně nepříjemné, protože výrobci domácích 3D systémů dodávají ke svým videosestavám brýle s aktivní clonou, které vypadají, jako byste v nich měli odjet cyklistický závod. Pod něco takového se pak ty dioptrické vměstnávají opravdu složitě, nemám pravdu?

U Samsungu si to někdo konečně uvědomil a přišel s jednoduchým – ale o to efektivnějším – nápadem. Firma prostě začne vyrábět 3D brýle s aktivní clonou na lékařské doporučení, budou tedy dioptrické.

Tenhle nápad se čerstvě objevil v Koreji a zatím není známo ani datum, ani cena, za kterou by se brýle měly objevit ve Státech nebo v Evropě, je ale jasné, že dřív nebo později do zbytku světa dorazí. Jednak je potenciální trh obrovský, druhak si díky nim budou moct 3D systémy kupovat i lidé, kteří se stereu vyhýbali právě kvůli takovému nedostatku.

Související články

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Google koupil od výrobce smartwatch Fossil tajemnou technologii

Google koupil od výrobce smartwatch Fossil tajemnou technologii

Včera Americký Google koupil od výrobce smartwatch, …

Streamovací službu Tidal vyšetřují kvůli údajnému falšování streamů

Streamovací službu Tidal vyšetřují kvůli údajnému falšování streamů

Streamovací služba Tidal, která nabízí vysokou kvalitu …

Homepage »

Komentáře