Star Wars ve 3D

vydáno 1. 10. 2010 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy

Tagy: 3D, Blu-ray, film, ILM, Souboj titánů, Star Wars

Už se o tom nějaký ten pátek spekulovalo, teď ale o Hvězdných válkách ve 3D můžeme mluvit jako o hotové věci. Jak nová, tak stará trilogie se dočká 3D re-releasu v kinech a je dost pravděpodobné, že po nějaké době i na Blu-ray (do té doby se budeme „muset spokojit“ s 2D verzemi, které byly ohlášeny někdy na příští podzim).

Konverze Hvězdných válek bude pod záštitou ILM samozřejmě o něčem jiném, než třeba v případě Souboje titánů nebo Posledního vládce větru, jinými slovy: Můžeme se těšit na velice solidní stereoskopii.

Někteří fanoušci Hvězdných válek z toho mohou být nadšení, jiní se bojí, že George Lucas zase pozmění triky nebo vyznění celých scén, další třeba 3D konverzi nemusejí fandit vůbec. Jedno je ale jisté – minimálně Epizoda I se „třidéčka“ dočká stoprocentně. Ty další jen možná.

Proč? Protože Lucas je skrblík a nehodlá obě trilogie do kin poslat zároveň. Místo toho se budou filmy – bohužel – objevovat chronologicky s ročním odstupem. To, jestli se ale další epizoda do kin ve 3D vůbec dostane, však bude záviset na kasovním úspěchu epizody první. A to by mohl být problém.

Star Wars 3D

Fanoušků Hvězdných válek jsou samozřejmě spousty, pro některé navíc bude 3D re-release znamenat první shlédnutí Válek v kinech, takže ony na sebe ty filmy zřejmě vydělají. Jenže na to nejlepší si budeme muset počkat několik let a mezitím přetrpět slabou novou trilogii. Není to úplně fér, ale my s tím nic nenaděláme.

Půjdete se na začátku roku 2012 na 3D Jar-Jara podívat také, nebo počkáte, až nám teenageři „vydělají“ na re-release staré trilogie? Nezapomeňte, že v té době už bude ve 3D podstatně větší množství produkce než dnes, takže nadávat na stereo už tak „in“ nebude.

Související recenze

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Google koupil od výrobce smartwatch Fossil tajemnou technologii

Google koupil od výrobce smartwatch Fossil tajemnou technologii

Dnes Americký Google koupil od výrobce smartwatch, …

Streamovací službu Tidal vyšetřují kvůli údajnému falšování streamů

Streamovací službu Tidal vyšetřují kvůli údajnému falšování streamů

Streamovací služba Tidal, která nabízí vysokou kvalitu …

Homepage »

Komentáře