Sony Vaio Z: Štíhlý pracant

vydáno 14. 7. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma IT a software

Tagy: Blu-ray, HDMI, Intel, Lightpeak, notebook, Sony, Sony Vaio, VAIO, VAIO Z

Sony Vaio Z

Ze světa notebooků na HDmagu moc zpráv nenajdete, s nejnovější mašinkou z legendární řady Vaio ale s radostí uděláme výjimku. Už jen proto, že představuje ideální přístroj jak pro práci, tak pro multimediální zábavu včetně toho pro nás nejdůležitějšího: Blu-ray.

Sony Vaio Z se dá čerstvě koupit ve Spojených státech za $2000 (u nás se snad objeví co nejdříve). Tenhle třináctipalcový krasavec se pyšní tím, že je jedním z nejtenčích přístrojů na trhu (směle konkuruje MacBooku Air), je vyrobený z hliníku a karbonitu, takže je lehký jak pírko a při své velikosti je skvěle přenosný.

Nejzajímavější jsou ale jeho technické specifikace. Třináctipalcový matný panel můžete koupit s rozlišením 1600×900 pixelů nebo rovnou ve FullHD, procesor vybrat buď ve slabší (Core i5) nebo výkonnější verzi (Core i7) a 8GB RAM se postará o dostatek paměti pro všechny aplikace. Ty se ale budou muset spokojit s klasickou integrovanou grafickou kartu od Intelu … tedy pokud si nepořídíte Power Media Dock. Teprve s tím začíná ta pravá legrace.

Vaio Z je totiž dělané tak, aby bylo schopné poskytnou vysoký výkon, ale primáně mu jde o výdrž. S klasickou baterií má přežít osm hodin, s dokoupitelnou až šestnáct. Každému už přitom muselo dojít, že do tak malého přístroje se nemohla vejít Blu-ray mechanika. Tu právě dostanete až s Power Media Dockem, který v sobě krom Blu-ray mechaniky skrývá 1GB video-paměti a grafickou kartu AMD Radeon HD 6650M. Dock připojíte přes Lightpeak konektor a automaticky se tím zvýší výkon Vaíčka.

Zároveň Power Media Dock nabízí HDMI a VGA výstup a tři USB porty. Vedle dostatečně výkonného počítače na většinu klasických aplikací s výdrží na celý den kancelářské práce, tak dostanete po připojení k PMD výkonnou bestii, se kterou můžete pracovat na fotografiích, nebo třeba na střihu videa. A samozřejmě si na ní pouštět filmy na Blu-ray.

Pro někoho možná příliš komplikované, pro druhého ale ideální koncept – společník na cesty, výkonný pracant do domácnosti nebo do práce.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře