Sony si pro japonský trh připravilo propojení PVR systému s PlayStation Vita

vydáno 28. 12. 2012 | autor Jaromír Šetek | sekce Bleskovky | téma Přehrávače

Tagy: DVR, nasne, PlayStation 3, playstation vita, pvr, Sony, torne

Sony uvedlo v Japonsku software pro ovládání PVR z mobilní konzole PlayStation Vita. Záznam je umožněn díky Torne a Nasne, což jsou de facto PVR (DVR) prostředky, které pracují, respektive mohou pracovat, v souladu s konzolí PlayStation 3. Zatímco Torne je software s rozhraním, Nasne je externí zařízení s digitálním tunerem. Jsou dostupné ve dvou setech, a to Torne + tuner set a Torne + Nasne bundle. V prvním případě se nahrávaný obsah ukládá na disk umístěný v PlayStation 3, v druhém je pak možné nezávislé použití. Obsah se totiž ukládá na 500GB disk v Nasne. Donedávna potřeboval Nasne rozhraní v PlayStation 3.

Nově vydaný software Torne PlayStation Vita dostupný z PlayStation Network Store učiní z přenosné Vity dálkové ovládání pro celý PVR systém. Na Vitě pak běží interface potřebný k ovládání Nasne. To umožní bezdrátové streamování a nahrávání TV programů nebo sledování obsahu přes domácí síť. Je také možné přenášet nahraný obsah do malé konzole Vita a mít tak připraveny nahrané programy na cesty.

Torne uzpůsobený pro Vitu je ve velké míře kopií klasického Torne interfacu modifikovaného pro mobilní zařízení. Jde o poměrně jednoduchou a uživatelsky přívětivou aplikaci. Kvalitu videa přehrávaného na Vitě pak podtrhuje její 960×544 OLED displej. Převod videa na toto rozlišení však trvá poměrně dlouho.

Torne PlayStation Vita je k dispozici pouze v Japonsku (Sony zatím nechystá vydání na jiných trzích), a to zdarma v testovacím období od 20. prosince 2012 do 27. února 2013. Po této době bude prodáván za 800 yenů, tedy v přepočtu přibližně 180 korun.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře