Sedmý Harry Potter bude bez 3D

vydáno 11. 10. 2010 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy | 3 komentáře

Tagy: 3D, Alenka v říši divů, film, Harry Potter, Harry Potter a Relikvie smrti, Harry Potter and the Deathly Hallows, IMAX, Souboj titánů, Warner Bros.

Harry Potter a Relikvie smrti - 1. (Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1, 2010)

Trailerová kampaň na to ještě nestačila reagovat a tak si dál vesele hlásá, že první část sedmého Harryho Pottera budeme moct v kinech vidět i v oslňujícím 3D. Film je samozřejmě točený ve 2D a šlo by o post-produkční konverzi, podobně jako tomu bylo u nového Souboje titánů nebo u vybraných scén Alenky v říši divů.

Právě Souboj titánů ale stereoskopii spíš ublížil, protože výsledný obraz nesplňoval očekávání – byl dělaný na poslední chvíli, nikdo kvalitu nekontroloval a tak jsme v kinech jen mžourali očima nad mizerným pseudo-3D.

Warneři se ze stereopotupy způsobené Titány poučili a tak se rozhodnuli, že než aby špatnou konverzí do třetího prostoru ublížili dalšími filmu, radši jí odpískají.

Premiéra první části posledního Pottera se totiž nebezpečně rychle blíží a firma najatá na konverzi (měl jí dělat přímo IMAX) bohužel deadline nestihla. Než aby studio převod opět uspěchalo, raději ho zrušilo.

Je to rozhodně dobrá zpráva, Hollywood tak totiž dává najevo, že už mu nejde jen o to, aby z diváků vyždímal převodem do dalšího prostoru o pár dolarů víc, ale i o kvalitu samotné konverze.

Ta je velmi důležitá, jestliže totiž film není točený ve 3D nativně, post-produkční „vytahování“ může ublížit nejen jemu, ale i stereoskopii jako takové. Divák málokdy ví, že tohle 3D bylo nativní, kdežto támhleto konvertované.

Související články

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře

Re: Sedmý Harry Potter bude bez 3D

Vložil free (bez ověření), 13. Říjen 2010 - 20:21

Obrázek uživatele free

To ze nebude 3d vôbec nevadi,pretoze aj tak sa 3d tlaci nasilu len preto ze je to trend tak sa to dava aj tam kde to nemusi byt.

Re: Sedmý Harry Potter bude bez 3D

Vložil KARLOS (bez ověření), 13. Říjen 2010 - 21:25

Obrázek uživatele KARLOS

Něco málo nového infa – první Relikvie by si měly 3D premiéru odbýt na 3D BD plackách někdy na jaře… Warneři hodlají překonveertovat i další Yatesovy pottery a to v celé minutové šíři. Do kin je nepustí, opět budou uvedeny na D modrých plackách… Studio očividně couvá z přecpaného kino trhu a míří raději na zatím prázdný 3D domácí trh… Konverzi pětky a šestky má dělat prej studio, co je částečně odpovědné za Titány… Což ještě nemusí notně znamenat katastrofu – jestli na to dostanou odpovídající čas a peníze…

Re: Sedmý Harry Potter bude bez 3D

Vložil PJ (bez ověření), 21. Říjen 2010 - 17:12

Obrázek uživatele PJ

Zato bude s „4D“, tedy s Motion Code od D-Box. A to jak v kinech, tak na DB (viz http://www.d-box.com/…tter_ang.pdf)