Samsung představil Gear VR - brýle virtuální reality s telefonem uvnitř

vydáno 5. 9. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Monitory, Ze světa

Tagy: Gear VR, Samsung, virtuální realita

Dobře utajené překvapení. Zhruba tak se dá označit odhalení Gear VR. Brýlí pro virtuální realitu, kterou dali společnými silami dohromady společnosti Samsung a Oculus. Jedná se o brýle specifické tím, že jsou v základu postavené na výkonu nového phabletu Galaxy Note 4, jehož výkonnost v oblasti senzorů a odezvy má být speciálně upravena, aby docházelo k hladkému vykreslování virtuálního prostoru. Jednoduše žádné sekání.

Samsung Gear VR

Samotný Galaxy Note 4 by samozřejmě virtuální realitu nevytvořil. Kvůli tomu je helma Gear VR vybavena dvojicí čoček, do kterých se během „hraní“ hráč dívá a které umožňují zprostředkovat potřebný efekt. Dalším specifikem je kompletní bezdrátovost, kterou může zatím závidět i Oculus Rift. Díky tomu, že je vše postavené na výkonném phabletu není potřeba žádných kabelů do PC a ani k ovládacím prvkům. Gear VR používá k ovládání jednoduchý touchpad, při jehož tisknutí vypadáte jako Cyclops z X-Menů, přičemž přímo na helmě je rovněž umístěno i ovládání hlasitosti a tlačítko „zpět“.

Co se specifikací týče, jsou následující. Galaxy Note 4 má úhlopříčku velkou 5,7 palců s rozlišením SuperAmoled displeje 2560×1440 pixelů. Odezva Gear VR má být 20ms se zorným polem 96 stupňů. Konektivitu mezi phabletem a helmou zajišťuje micro USB 1.1 port.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Modely Samsung Galaxy S10 dostanou podporu HDR pro Netflix

Modely Samsung Galaxy S10 dostanou podporu HDR pro Netflix

Nová vlajková řada Galaxy S10 od Samsungu sice zatím …

Huawei útočí na Samsung vlastním skládacím telefonem

Huawei útočí na Samsung vlastním skládacím telefonem

Čínská společnost Huawei využila veletrh MWC 2019 v …

Homepage »

Komentáře