Restart Spider-Mana bude také na RED

vydáno 7. 12. 2010 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy

Tagy: 3D, 500 dní se Summer, Armageddon, Blu-ray, film, Hobit, Pearl Harbor, RED, RED EPIC, RED ONE, Spider-Man

Nedávno jsme vás informovali o tom, že se Peter Jackson rozhodl k natáčení Hobita použít nové RED kamery EPIC a to rovnou ve stereo-rigu.

John Schwartzman, kameraman filmů jako Armageddon, Pearl Harbor nebo čerstvě Green Hornet, se nedávno na RedUser fórech rozpovídal o tom, jak je nadšený z RED ONE MX a z toho, že jí při dotáčkách Green Horneta použil na několik scén (snímek se předtím točil na film) a po postprodukčním přihození zrna nebyl přechod mezi analogem a digitálem prakticky vůbec k poznání.

V kamery RED má Schwartzman i přes to, že dřív byl ohromným zastáncem filmu, velikou důvěru a už se nemůže dočkat, až začne pracovat s RED EPIC. Právě tu pravděpodobně použije i u svého nejnovějšího projektu – je totiž hlavním kameramanem nového Spider-Mana, restartu série pod režijním vedením Marca Webba (500 dní se Summer).

Ten má být točený v nativním 3D a tak je digitální technologie docela jasnou volbou. A zdá se, že Schwratzman si zvolil právě technologii od RED, což by vzhledem k tomu, jak jí fandí, dávalo smysl. Podle jeho slov se REDkám žádné další digitální kamery (zatím) nerovnají. Takže Spider-Man bude v digitálním 3D.

Těšíte se? Jasně, restartovat sérii chvilku po Raimiho trilogii (recenze), to se zdá trochu na hlavu, ale z něčeho se dolárky ždímat musejí. A ze Spider-Mana se zlaťáky sypou jak z epileptického oslíka.

Související články a recenze

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře