Původní, neupravené Star Wars konečně na Blu-ray?

vydáno 14. 3. 2015 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Filmy, Ze světa | 6 komentářů

Tagy: Blu-ray, film, Star Wars

Původní trilogii Star Wars sice na Blu-ray již nějaký čas máme. Avšak ne každého potěšily další zásahy George Lucase do vyznění některých scén a řada digitálních úprav, které měly za cíl udělat ze čtyři dekády starých filmů modernější trikové spektákly. Přiznám se, že pokaždé, když vidím digitálně dodělané potvory při průjezdu Mos Eisley, mám chuť Blu-ray okamžitě vysunout z mechaniky a vyhodit. To samé, když se v závěru šesté epizody objeví na konci zcela nelogicky Hayden Christensen jako mladý Anakin Skywalker. A raději nemluvit o trojitém chcípáckém „Noo“ před Vaderovým vzepřením se Imperátorovi.

Dlouho se zdálo, že naděje na zrestaurovanou verzi neupravených filmů z původní trilogie jsou mizivé. Sám George Lucas několikrát zopakoval, že jím upravené verze jsou finální a přesně odpovídají tvůrčímu záměru. A neopomněl ani dodat, že původní negativy jsou nesmírně poničené a pro zrestaurování by bylo nutné dát dohromady nemalé finance.

Star Wars

Po koupi práv společností Disney se však obratem začalo spekulovat, že rodiště Mickey Mouse hodlá původní verze Epizod IV-VI přivést na disky s vysokým rozlišením a dopřát tak fanouškům, co si dlouhé roky žádají. A nyní se tyto spekulacve opět vynořily díky webu Comicbook.com, jemuž měla být informace potvrzena ze dvou na sobě nezávislých zdrojů.

Všechny tři filmy se mají na Blu-ray objevit ještě před premiérou Star Wars: Síla se probouzí. Což by vlastně dávalo dokonalý smysl, bereme-li v potaz fakt, že se J.J. Abrams vrátil k používání praktických kulis a v rozhovorech dlouhodobě fandil právě původním filmům série. Přesné datum však prozatím není dané a stejně tak na celou záležitost nijak nereagovalo ani samotné studio. Pokud by se však informace potvrdily, byly by letošní vánoční svátky opět o něco veselejší.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Ochrana proti výpadku napájení u velmi důležitých provozů

Ochrana proti výpadku napájení u velmi důležitých provozů

Datacentrum je zvláštním druhem provozu, který sice nic …

Recenze: UPS CyberPower CP900EPFCLCD

Recenze: UPS CyberPower CP900EPFCLCD

Dlouhý název záložního zdroje jako by napovídal, že …

Homepage »

Komentáře

Re: Původní, neupravené Star Wars konečně na Blu-ray?

Vložil Scarabeus (bez ověření), 14. Březen 2015 - 19:43

Obrázek uživatele Scarabeus

To by som bol moc rád keby tieto pôvodné zreštaurované verzie STAR WARS vyšli na Blu-ray a hlavne tie predlžené z roku 1997. A ešte keby vyšli i v pôvodných dabingoch z roku 1995 po úprave 1997 od Bontonfilmu. Tie sa mi strašne páčili aj keď mali svoje prekladateľské nedostatky. Nemôžem si poradiť ale tie nové sú otrasné a hlavne keď Klem dabuje Darth Vadera. To je hrôza, starý dobrý Bohumil Švarc je perfektný na Darth Vadera. Čest jeho pamiatke, veľká škoda tohto dabléra. To by si moc priali určite fanúšikovia, a nie aby rozhodoval Lucas aký dabing pôjde na Blu-ray nosiče. Dúfam, že Disney nám toto splní na Vianoce. Bol by som veľmi rád.

Re: Původní, neupravené Star Wars konečně na Blu-ray?

Vložil desann (bez ověření), 14. Březen 2015 - 23:11

Obrázek uživatele desann

ja sa len divim kolko hejtu. okrem toho Vaderovho „Nooooooo“ a nepodareneho cz dabingu nevidim v tych upravach nic zle a prave naopak. Podla mojho nazoru lepsie prepajaju staru trilogiu s modernou, novou, hlavne sceny ako McDiarmid v ep V, hayden v ep VI, cgi v mos eisley.. proste skoro vsetky tu vymenovane a aj dalsie.

nehovorim ze hayden v ep VI musi kazdemu sadnut, je to trosku sporna tema, vader sa totizto vratil k svetlej strane uz ako stary, ale podla mna tato a aj vsetky ostatne upravy (okrem toho Noooo :D) nie su zas az take agresivne, sice chapem ze kazdemu sadnut nemusia, ale taky hate „mam chut vyhodit disk“… wtf? to potom na co aj „hnusny“ remastering, zozenme si rovno vhs z 1977, naco 1080p v ktorom uz aj vidno technicke nedostatky dane dobou?

btw: podla logiky tam hayden v tej sestke podla mna tam nemal byt, pripadne nie s lookom z epizody 3, ale zas to vo mne vyvolalo nejake extra pocity z prepojenia trilogii, cize vysledok mi nijako neprekazal :)

Re: Původní, neupravené Star Wars konečně na Blu-ray?

Vložil Apofis (bez ověření), 15. Březen 2015 - 1:07

Obrázek uživatele Apofis

Nerozčiluj se on Semecký takto pindá vždy. Všem nám cpe co by udělal on jako by to někoho zajímalo

Re: Původní, neupravené Star Wars konečně na Blu-ray?

Vložil Psema (bez ověření), 15. Březen 2015 - 12:37

Obrázek uživatele Psema

Prohlásil člověk, který to četl a ještě okomentoval. :D

Re: Původní, neupravené Star Wars konečně na Blu-ray?

Vložil Michal Kubeček (bez ověření), 15. Březen 2015 - 9:54

Obrázek uživatele Michal Kubeček

Hároš na konci Epizody VI je jediná změna, která mi opravdu vadí, ostatní jsou mi buď ukradené (kdo střílel první, bych stejně nepoznal, kdybych se na to vysloveně nesoustředil) nebo je dokonce považuju za pozitivní. Ano, je to rouhání, zasloužil bych upálit, já vím… Já zase nechápu, jak může někdo, kdo je na prášky Jar Jar Binkse (taky ho nemusím, ale že bych si musel brát na Phantom Menace kinedryl, to zase ne), vůbec přežít Guardians of the Galaxy. :-)

Ale co, jestli do toho Disney chce investovat, moje peníze to nejsou a já si druhou verzi určitě kupovat nebudu. Aspoň uvidíme, kolik těch puristů, kteří budou ochotni koupit si druhou sadu BD (nebo si dokonce odmítli upravené verze koupit a čekají na „neupravené“) ve skutečnosti je; podle výkřiků v diskusích a na webech se to totiž měřit nedá.

A co se Epizody VII týká, doufám, že Abramsovo staromilství má své meze. Plastikoví stormtroopeři v traileru mne dost vyděsili.

Re: Původní, neupravené Star Wars konečně na Blu-ray?

Vložil th0ca (bez ověření), 16. Březen 2015 - 15:25

Obrázek uživatele th0ca

já s těma úpravama taky nemám problém až na Haydena na konci 6., ale jinak who cares…