Příští generace herních konzolí na cestě

vydáno 29. 11. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Přehrávače, IT a software | 4 komentáře

Tagy: Microsoft, Nintendo, Nintendo Wii, PlayStation, Sony, Wii U, Xbox

Další kolo spekulací o tom, jak budou vypadat herní konzole příští generace, jak budou výkonné a kolik bambilionů operací za vteřinu stihnou, si odpustíme. Tentokrát se totiž spekuluje o načasování uvedení těchto mašinek na trh. Jelikož Nintendo na příští rok chystá Nintendo Wii U, Microsoft se bude snažit přijít s nástupcem Xboxu 360. První, co člověka napadne, pak je, že by mělo nějak reagovat také Sony a připravit čtvrtý Playstation.

Jenže u Sony se stále mluví o desetileté životnosti Playstationu 3, což znamená, že se třeba další čtyři roky (Playstationu 3 bylo nedávno pět) nové generace nedožijeme. Je to pochopitelné, Sony si prodejnost pravděpodobně představuje trochu jinak a čtvrtá generace herní konzole by pro společnost, která momentálně neslaví nikterak veliké úspěchy, mohla být finančně velice náročná legrace. Na Playstation 4 tedy můžeme rovnou zapomenout.

Herní konzole současné generace

Zato o novém Xboxu se mluví čím dál častěji. Teď se navíc vyrojily spekulace o tom, že Microsoft chystá rovnou dvě herní konzole místo jedné. Jedna by byla jakožto „entry level“ přístroj, tedy mašinka s jen základními vlastnostmi, malá jako set-top-box a pracující se streamovacími službami. Druhá by byla namakaný kus hardwaru pro „hardcore pařany“, měla by vlastní HDD, optickou mechaniku, zpětnou komúatibilitu se staršími hrami a samozřejmě mírně vylepšený hardware oproti současnému modelu.

To zní jako logický tah, ostatně být konkurenceschopný jak vedle nového Wiička, tak vedle postaršího Playstationu, by mohlo Microsoftu pomoci dostat se na špici mezi herními konzolemi. Samozřejmě se stále jedná o pouhé spekulace, ale tenokrát znějí alespoň rozumně.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Příští generace herních konzolí na cestě

Vložil Aaa (bez ověření), 29. Listopad 2011 - 18:03

Obrázek uživatele Aaa

Sony prohlasilo, ze si nemuze dovolit stejnou chybu a vydat novy ps po xboxu. A desetileta zivotnost ps3 neznamena, ze nova generace musi prijit az podeseti letech. Spis to bude jako s ps2, ta se jeste porad prodava a uz take bude mit temer deset let. Jednotlive generace playstationu jednoduse ziji vedle sebe.

Re: Příští generace herních konzolí na cestě

Vložil Anonym (bez ověření), 29. Listopad 2011 - 20:37

Obrázek uživatele Anonym

PS2 jsem kupoval v listopadu 2000 za těžce našetřených 22000,–. To jsem byl jsem mladý a hloupý. Už bych to neudělal :D Takže PS2 je snáma už 11let.

Re: Příští generace herních konzolí na cestě

Vložil Anonym (bez ověření), 9. Prosinec 2011 - 16:04

Obrázek uživatele Anonym

Tu o PS4 píšu niečo iné, vraj bude už na rok. http://www.sector.sk/…u_v_2012.htm

Re: Příští generace herních konzolí na cestě

Vložil st39.6, 10. Prosinec 2011 - 11:18

Obrázek uživatele st39.6

To je kravina jak casove, tak ciselne