Praha se dočká výstavy Tima Burtona, režisér ji sám uvede

vydáno 19. 12. 2013 | autor Anna Kopecká | sekce Bleskovky | téma Filmy, Z domova | 2 komentáře

Tagy: Dům u Kamenného zvonu, Tim Burton, Tim Burton a jeho svět, Tim Burton Exhibition, Tim Burton v Praze

Tim Burton Když jsme vloni v létě v pařížské La Cinémathèque française navštívili výstavu Tima Burtona, ani ve snu nás nenapadlo, že bychom něco obdobného mohli vidět v matičce Praze (výstava byla koneckonců cílem celé „výpravy“). A světe div se, uvidíme. Po New Yorku, Los Angeles, Melbourne, Torontu, Paříži a Soulu totiž zamíří výstava s názvem Tim Burton a jeho svět právě do našeho hlavního města.

Konat se bude od 28. března 2014 do 3. srpna téhož roku v Domě u Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí. Těšit se už teď můžete na různorodé projevy Burtonovy umělecké tvorby – k vidění by zde po vzoru předchozích měst měly být různé kresby, náčrty, básničky, rekvizity z Burtonových filmů (namátkou například kostým Střihorukého Edwarda a Batmana) či audiovizuální ukázky z režisérových prvotin. Tim Burton navíc výstavu přijede osobně zahájit. A to už je lákadlo vskutku veliké.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Praha se dočká výstavy Tima Burtona, režisér ji ...

Vložil Neználek (bez ověření), 20. Leden 2014 - 11:12

Obrázek uživatele Neználek

Mám dotaz. Kolik se platí vstupné nebo se musí kupovat lístky dopředu? A bude nějaká možnost si od Tima burtona vzít podpis nebo si s ním dokonce udělat fotku? A od kolika hodin se akce koná?

Re: Praha se dočká výstavy Tima Burtona, režisér ji ...

Vložil Psema (bez ověření), 20. Leden 2014 - 11:41

Obrázek uživatele Psema

Dospělé – 190 Kč Snížené – 130 Kč (určeno pro děti 6–15 let, studenty do 26 let po předložení průkazu, seniory nad 65 let, ZTP a novináře po předložení průkazu) Rodinné – 490 Kč (max. 2 dospělé osoby a max. 3 děti do 18 let) Skupinové nad 10 osob – jeden vstup za 150 Kč Držitelé Opencard sleva 10 % z plného vstupného

Obvykle bývá U kamenného zvonu otevřeno od 10 do 20, takže to bude asi stejné.

Burton bude na vernisáži, který má být uzavřená, nebo alespoň dost omezená (to bylo původní info), na FAcebooku se teď ale píše, že půjde sehnat i autogram, tak to možná veřejnosti otevřou. Těžko říct.