PlayStation 3 má problémy: chyba 8001050F

vydáno 1. 3. 2010 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Bleskovky | téma Přehrávače | 2 komentáře

Tagy: 8001050F, Blu-ray, PlayStation 3, přehrávač, PS3, Sony

Sony PlayStation 3

Oblíbené herní konzole Sony PlayStation 3, které se v mnoha domácnostech zabydlely i jako přehrávače Blu-ray disků, dnes nemají svůj šťastný den. Už od časného rána se množí zděšené stížnosti jinak spokojených uživatelů, kteří se nemohou přihlásit do PlayStation Network, hrát online a dokonce ani offline hry. Co se vlastně stalo?

Problém má docela určitě souvislost s přelomem února a března. Za normálních okolností by po 28. únoru měl následovat 1. březen, ale některé modely PS3 (konkrétně ty „staré“, nových PS3 slim se to netýká) dnes po půlnoci datum nastavily špatně buďto na 29. února (který se tento rok nekoná) a nebo dokonce na 31. prosince 1999.

Oba tyto neexistující údaje dokázaly rozhodit systém PS3 natolik, že je teď v podstatě nepoužitelný a hrozí dokonce i ztráta nashromážděných herních trofejí, které se samozřejmě také synchronizují oproti centrálnímu serveru. Ačkoliv by se tato chyba, označená jako 8001050F (pokud jste ji na obrazovce nezaregistrovali, tak buďte rádi), neměla projevovat v případě přehrávání Blu-ray filmů a jiných multimédií, doporučení zní jasně:

Minimálně dnes nechte vaši PS3 raději vypnutou a počkejte, dokud Sony nevydá oficiální prohlášení, případně opravný firmware. Jistota je jistota. Alespoň je vidět, že PlayStation 3 je víc než cokoliv jiného prostě jen… (ne)obyčejný počítač. Těm totiž dokázaly některé dny v kalendáři nadělat problémy už několikrát – vzpomínáte na problémy s rokem 2000?

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Mitchell & Johnson 800: hi-fi produkty vyrobené v Británii

Mitchell & Johnson 800: hi-fi produkty vyrobené v Británii | 35 komentářů

Společnost Mitchell & Johnson svojí sérií hi-fi …

OnePlus vstupuje na trh televizí

OnePlus vstupuje na trh televizí | 30 komentářů

Společnost OnePlus, která je známá svými smartphony, …

Homepage »

Komentáře

Re: PlayStation 3 má problémy: chyba 8001050F

Vložil owes (bez ověření), 2. Březen 2010 - 17:24

Obrázek uživatele owes

Zdravím, tahle chyba se mi podařila odstanit a určitě néjenom mě;). Při vypnutém ps3 sem vypojil kabel od internetu, zapnul psko, nastavil dnešní datum, vypnul psko, zapojil kabel zpátky, zapnul psko a připojilo se mi to v pohodě k Playstation Network. Hru jsem zatím žádnou nezkoušel, ale podle mě to určitě pojede:)

Re: PlayStation 3 má problémy: chyba 8001050F

Vložil d.f.h, 2. Březen 2010 - 18:48

Obrázek uživatele d.f.h

Jj, tohle řešení se v diskusích nakonec objevilo poměrně brzy, ale já osobně jsem ho neriskoval. Dnes už je všechno tak jako tak v pohodě :-)

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.