Pioneer se vrací k televizím. Výroba nebude zahrnovat plazmy

vydáno 12. 11. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Televizory, Ze světa | 5 komentářů

Tagy: Dixons, LCD, LED, Pioneer, plazma, televize, televizory

Po letech zacílení na jiné části elektronického trhu začíná Pioneer opět tokat s televizory. Oznámil totiž, že oživuje svou televizní divizi a díky exkluzivnímu partnerství se společností Dixons hodlá v budoucnu produkovat nové LCD (respektive LED) displeje.

Očekává se, že Pioneer minimálně z počátku nebude zkoušet žádné experimenty. Soustředit by se měl na zobrazovače s rozlišením 1080p, a to o ryze mainstreamových úhlopříčkách 40, 46 a 55 palců. Rozhodně však nehodlá vyrábět žádné laciné krámy (a upřímně, od Pioneeru by je ani nikdy nečekal). Naopak nebudou chybět „smart“ funkce, podpora 3D, podpora bezdrátového připojení k internetu a samozřemě ani klasická konektivita skrze USB.

Prodeje prvních kusů začnou v severní Evropě již koncem letošního roku, postupně se však aktivita Dixons a Pioneeru přesune i na britské ostrovy. Návrat plazmových televizí však očekávat nemáme. Pioneer totiž v současné situaci, kdy výrobu plazem ukončil i Panasonic, oživení své Kuro řady, případně jiné produkty s touto technologií nechystá.

Pioneer
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Pioneer se vrací k televizím. Výroba nebude ...

Vložil moviereaper (bez ověření), 12. Listopad 2013 - 22:21

Obrázek uživatele moviereaper

je fajn, že se pioneer vrací k televizím, snad to budou opravdu kvalitní mašiny, pořád jsem ale smutný, že se nám plazma odporoučela do věčných lovišť :(

Re: Pioneer se vrací k televizím. Výroba nebude ...

Vložil Anonym (bez ověření), 13. Listopad 2013 - 1:52

Obrázek uživatele Anonym

V redakci asi trochu spíte ne? Že nebude dělat žádný laciný krámy? Ale budem resp. Pioneer už několik let nic jinýho ani nedělá. Doba opravdu kvalitních věcí je už několik pryč. Jo jasně, dá se klesnou ještě hlouběji s něčím od třeba LG, ale to moc velká útěcha není.

Re: Pioneer se vrací k televizím. Výroba nebude ...

Vložil th0ca (bez ověření), 13. Listopad 2013 - 12:36

Obrázek uživatele th0ca

:D Kdyby nejaka znacka delal jen modely od 50000,– vys, tak by jich moc neprodali. Kazda znacka musi delat i lowend modely, ktery se bohuzel prodavaji nejlepe.

No, ja osobne bych si predstavoval TV, ktera by nemela ruzny „smart“ funkce, nemela by zadny zrychlovani obrazu, vyhlazovani obrazu, 5 verzi jasu a kontrastu, internet, skype, youtube atp. Ale proste jen to, co meli TV pres 5 – 6 lety, nastaveni barev a tim to haslo. Stejne kazdej normalni clovek tyhle funkce vypina, nakoriguje si barvy, cernou a tim to hasne. Ale musi zbytecne platit za kktiny, ktery sou tam jen na zvyseni ceny. To by potom byla parada, kvalitni TV za 30000,– a ne za 70000,–…

Re: Pioneer se vrací k televizím. Výroba nebude ...

Vložil moviereaper (bez ověření), 13. Listopad 2013 - 13:06

Obrázek uživatele moviereaper

true story bro ;)

Re: Pioneer se vrací k televizím. Výroba nebude ...

Vložil Michal Kubeček (bez ověření), 13. Listopad 2013 - 15:21

Obrázek uživatele Michal Kubeček

Představa, že by vynechání „smart“ funkcí mohlo snížilt cenu televize na méně než polovinu, je sice příjemná, ale obávám se, že zcela nereálná. Nevěřím, že by tyhle funkce nějak zásadně zvyšovaly výrobní náklady, to je jen takové pozlátko, které má ke koupi vyšších modelů nalákat i méně technicky zdatné uživatele. Pokud by tyhle funkce měly navýšit cenu high-end modelu o 40000 Kč, jak vysvětlíte, že u menších úhlopříček většinu z nich mají i modely, které celé stojí pod 20000 Kč?