Pioneer Elite HDTV se vrací!

vydáno 1. 2. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Televizory

Tagy: Elite, HDTV, LCD, Pioneer, Quattron, Sharp, televizor

Pioneer - logo

Když se Pioneer vzdal trhu s plazmovými HDTV, spousta majitelů špičkových televizorů Kuro nad tím uronila slzu – high-endový trh tím totiž přišel o nejlepší možné zobrazovače. Některá výrobní tajemství ze sejfů Pioneeru pak přešla pod ochranná křídla Panasonicu a Kura nadobro zmizela z trhu.

Firma ale slíbila, že se vrátí alespoň „podznačka“ Elite. Inu, ten okamžik právě nastal, má to ale drobný háček. Bude se jednat o LCD zobrazovače, ne o plazmy a vlastně to ani nebudou LCD od Pioneeru, nýbrž rebrandované Quattrony od Sharpu. Až vás tedy prodejci začnou lákat na prestižní značku, nenechte se zmást. Pořád to budou „jen“ LCD a „jen“ Sharpy (což jsou zřejmě nejlepší výrobci LCD – to jen aby bylo jasno).

Samozřejmě je tu pár dalších drobností. S onou exkluzivní značkou a „podznačkou“ Pioneer Elite půjde ruku v ruce stylový design (firma se zřejmě bude držet „Kuro-černé“) a LCDčka budou mít pár doplňujících technologií, které vybudují jistý nadstandard klasického Sharpu.

Je to takový kompromis – Pioneer bude moct svojí značku Elite (pod kterou vydává Blu-ray a DVD přehrávače, receivery apod.) doplnit i o televizory, Sharp tím získá nového odběratele a bude se moct chlubit high-endovým partnerem. Taková rozumná symbióza, ze které vlastně koncový uživatel nic moc mít nebude…

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře