Panasonic odhalil nový 4K tablet (CES)

vydáno 12. 1. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Monitory, Ze světa

Tagy: 4K, mobilní zařízení, Panasonic, tablet, tablety, Toughpad, UT-MA6

Tablety pro běžné mainstreamové uživatele se prodávají jako na běžícím páse (vybrat si dnes ten „nej“ znamená přehrabovat se specifikacemi různých značek několik hodin) a pomalu se začínají propracovávat i do byznysu. Byť často v poněkud bizarní podobě. Příkladem za všechny může být i nově ohlášený „hi-power“ model od Panasonicu UT-MA6, jenž na úhlopříčce o velikosti 20 palců (poměr stran 15:10, IPS Alpha LCD displej) hodlá oči uživatele oblažovat 4K rozlišením.

Panasonic UT-MA6

Panasonic tvrdí, že kreativci (architekti, střihači apod.) dnes nemají možnost, jak být v kontaktu se svými zákazníky/šéfy a vše musejí zdlouhavě přeposílat z počítačů místo toho, aby zkrátka vzali svůj obří tablet a šli se o změnách či nových nápadech jednoduše pobavit. A právě tomu by měly profesionální tablety pomoci. Těžko říct, jak se podobný nápad ujme v realitě všedních dní (vzhledem k ceně okolo 150 tisíc korun bych si na úspěch moc nevsadil), nutno však uznat, že parametry zní opravdu divoce.

UT-MA6 nabídne po zadním krytem solidní technickou výbavu. Požene ho totiž procesor Intel Core i7–3687U vPro s taktem 3.3GHz, grafický čip NVIDIA Quadro K1000M, 16GB RAM, 2GB VRAM, a to vše by mělo zaručit, že předinstalovaná Pro verze Windows 8.1 poběží jako namazený blesk i po zapnutí náročných grafických programů a při náročných tvůrčích výkonech. Kvalitní výbava se ovšem z logiky věci podepíše na výdrži baterie, která snese pouhých 2,5 hodiny mimo adaptér (počítejme tedy spíše se 2 hodinami, což na poklusávání po kancelářích není moc).

Součástí balení bude dále dotykové pero, dock výrazně rozšiřující konektivitu přístroje a pro případné fotografické choutky bude připraveno duo kamer, byť specifikace i té výkonnější (snímání v 720p) na podobně výkonném displeji působí trochu směšně a k ničemu.

Co říkáte na podobná zařízení vy? Mají při aktuálně stanovených cenách své místo pod sluncem?

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Versaille se druhou sérií vrací na Epic Drama

Versaille se druhou sérií vrací na Epic Drama

Vítejte znovu ve světě moci, zrady, lásky, chtíče. …

Australští lovci humrů

Australští lovci humrů

Ve vražedném Jižním oceánu je toho v sázce hodně a …

Homepage »

Komentáře